Nie zwalniają tempa

0
2
W kat. kumite dzieci powyżej 40 kg, na najwyższym stopniu podium stanęła Kamila Sapieja (KKKK), a na najniższym Zuzanna Kwiecień i Dominika Garbacz (SKSW).

Młodzi karatecy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Mateusza Garbacza oraz Sekcji Niekłań Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin Karate ze Skarżyska-Kamiennej zdobyli kolejne trofea. Tym razem w Ogólnopolskim Turnieju Karate Sendomiria Cup, który rozegrano w Sandomierzu.

W Sandomierzu na trzech matach rywalizowało około 270 karateków z 25 klubów z różnych organizacji karate oraz z różnych okolic Polski. W zawodach wzięłą udział silna ekipa młodych koneckich karateków z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Mateusza Garbacza oraz Sekcji Niekłań Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin Karate ze Skarżyska-Kamiennej Zbigniewa Zaborskiego.

10 krążków Koneckiego KKK

Konecki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 17 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach i różnych grupach wiekowych. W sumie z Sandomierza do Końskich przywieźli 10 medali. Złote krążki wywalczyli: Oliwia MałeckaKamila SapiejaAmelia ŁyczekJakub Owczarek i Olgierd Kozielski, a brązowe – Martyna BiałeckaZofia KozielskaFilip NowocieńMichał Cieszkowski i Kacper Kurp. Niestety nie powiodło się innym dwóm faworytkom – Natalii Cieszkowskiej i Joannie Sielskiej. – Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowały Kamila Sapieja oraz Amelia Łyczek. Dziewczęta zdecydowanie przeszły przez swoje kategorie, podobnie zresztą Oliwia Małecka. Miała mocną przeciwniczkę w finale i chociażby ze względu na tą wymagającą zawodniczkę dobrze, że wzięła udział w tych zawodach. Na duże słowa uznania zasługuje Martyna Białecka, zwyciężczyni ostatnich Mistrzostw Polski Południowej, coraz mocniejsza z każdym turniejem. Dobry start odnotowali również chłopcy. W tym roku bezkonkurencyjny pozostaje Jakub Owczarek. Na cztery starty za każdym razem stawał na najwyższym stopniu podium. Swoją kategorię wygrał również Olgierd Kozielski. Jemu jednak jeszcze dużo brakuje do szczytowej formy. Mam nadzieję, że uda mu się ją zbudować na jesienne kwalifikacje do mistrzostw Europy. Przed nami start w turnieju Swiss Open juniorów 28 kwietnia, na który wybieramy się z siedmioma zawodnikami. Jest to obecnie najbardziej uznany turniej dla najmłodszych grup wiekowych w Europie (zanim będą mogli brać udział w ME). Mamy nadzieję na dobry start – podsumowuje Mateusz Garbacz

6 medali karateków z Niekłania

Kolejny dobry występ zanotowali także karatecy z Niekłania. Do Sandomierza pojechało dziewięcioro zawodników, sześcioro z nich stanęło na podium. Srebrne medale wywalczyli: Ola DomagałaJulia DomagałaSzymon Zych i Dominika Lisowska, a na najniższym stopniu podium stanęły Zuzanna Kwiecień i Dominika Garbacz. – Jestem bardzo dumny ze swoich podopiecznych i bardzo zadowolony, a także bardzo szczęśliwy, ponieważ turniej był bardzo mocno obsadzony zawodnikami już doświadczonymi – powiedział sensei Zbigniew Zaborski.

Sędzią głównym turnieju był shihan Remigiusz Karpiński (6 dan), prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, a organizatorem Sandomierski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Orłowskiego (4 dan).

Po turnieju powiedzieli
Mateusz Garbacz, trener KKKK: Różnego rodzaju startów jest dość dużo. Do Sandomierza jeździmy regularnie już od kilku lat. W tym roku zastawialiśmy się, czy wybrać się na te zawody. O wyjeździe przesądziły lokalizacja zawodów oraz duża chęć rywalizacji w Mieście Królewskim, szczególnie ze strony najmłodszych zawodników.
Zbigniew Zaborski, trener SKSW: Zdobyte medale na tym turnieju uważam za kolejny sukces. Daliśmy dowód, że jesteśmy godnym przeciwnikiem dla innych klubów. Teraz zaprezentujemy się na Grand Prix na Targach Kieleckich w Kielcach. Będziemy się starać pokazać z jak najlepszej strony także i w tych zawodach.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz