Sikorowscy na finał majówki. Sprawdź plan wydarzeń z okazji 3 maja w Końskich

flash Końskie

Maja i Andrzej Sikorowscy będą gośćmi koneckiego świętowania z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wcześniej zaplanowano m.in. inscenizację z obrazu Jana Matejki.

Świętowanie rozpocznie się już w najbliższy czwartek 3 maja o godz. 11.25 na placu przed koneckim urzędem w parku. Jak co roku spotkają się to przedstawiciele władz, organizacji, szkół, harcerze, kombatanci. Po części oficjalnej i przemówieniach widzowie obejrzą inscenizację obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”. Weźmie w niej udział blisko 60 osób, będą to uczniowie koneckich szkół i liceów oraz słuchacze koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie inscenizacji zobaczymy również spacerujące osoby w epokowych strojach, które  przeniosą  nas w rok 1791.  Za całość inscenizacji odpowiadać będzie Anna Wiaderna z koneckiego Domu Kultury.  Tuż przed godz. 12 sprzed magistratu ruszy defilada, na czele której iść będzie Miejska Orkiestra Dęta. O godz. 12.15 rozpocznie się msza św. w kolegiacie. Będzie ona miała szczególny wymiar, ponieważ w czasie jej trwania nie zabraknie również artystycznych elementów inscenizacji historycznej.

28. Masowe Biegi Uliczne

Po modlitwie uroczystości przeniosą się do Parku Miejskiego. Tam przy bramie od strony ul. Mieszka I ruszy pierwszy bieg w ramach 28. Masowych Biegów Ulicznych. Uczestnicy rywalizować będą na trasie z rówieśnikami, pokonają odcinki od 200 m do 3 km w grupach wiekowych, klasyfikowani będą w kategoriach biegowych wg wieku, a także wg płci. Pierwsze sześć miejsc z każdej kategorii nagradzanych jest medalami, 3 pierwsze miejsca także nagrodami rzeczowymi, puchary należą oczywiście do zwycięzców. Dla zwiększenia popularności aktywnego świętowania o godz. 16:20 startuje bieg rekreacyjny, w którym wziąć może udział każdy, bez względu na wiek. Do pokonania będzie tylko 400 m. Zapisy w dniu imprezy od godz. 12 przy Domu Kultury.

 Koncertowe zakończenie

O godz. 17.30 na scenie letniej Domu Kultury zaśpiewają młodzi wokaliści ze Studia Piosenki MGDK. O godz. 18 rozpocznie się koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich. To jeden z najbardziej znanych i cenionych duetów na polskiej scenie. Andrzej Sikorowski znany jest z Grupy Pod Budą, z którą wyśpiewał i stworzył wiele przebojów jak np. „Bardzo smutna piosenka retro” czy „Nie przenoście nam stolicy”. Jego córka Maja ma na swoim koncie współpracę z zespołem Kroke. Wspólnie z ojcem nagrywają i z powodzeniem koncertują.

 

Dodaj komentarz