Polonez na blisko 50 par w centrum miasta! Taneczne świętowanie w Stąporkowie (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Gorące tematy Stąporków

Blisko 50 par zatańczyło poloneza w centrum Stąporkowa, by uczcić 227. rocznicę chwalenia Konstytucji 3 Maja w Końskich.

To pierwsza taka inicjatywa w powiecie koneckim, która z powodzeniem realizowana jest w różnych miejscach Polski. Na placu przed MGOKiS poloneza odtańczyli wszyscy chętni mieszkańcy. Łącznie blisko 100 osób! Wśród nich uczniowie i studenci UTW Senioriada. W pierwszej parze poloneza wodziła burmistrz Dorota Łukomska i Kuba Kurp, maturzysta ZSP im. S. Staszica. Tuż za nimi szła Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS oraz Sebastian Moczarski, instruktor MGOKiS.

 

 

Pary odtańczyły poloneza w różnych figurach i trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz poradzili sobie świetnie. Po tańcu, zgodnie z tradycją, udano się przed pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty. Na czele defilady szły panie z zespołu Mokrzaneczki, które niosły dużą biało-czerwoną flagę. Świętowanie zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły w Niekłaniu Wielkim oraz studentów UTW, który pokazano na scenie MGOKiS.

 

 

Dodaj komentarz