Udane starty zawodników Brawler FC Końskie

Gorące tematy Sport

Podopieczni Marcina Kija z Brawler FC Końskie zanotowali kolejne udane starty.

Fighterzy Marcina Kija wzięli udział w Pucharze Polski Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA 148) w Sochaczewie. – Mateusz Tersa po dwóch walkach wywalczył drugie miejsce w kategorii Pierwszy Krosk do 61 kg. Damian Popiel zaliczył pierwszy start w zawodach po kilku miesiącach treningu, w kategorii 84 kg junior, jako najmłodszy rocznik, do 16 lat. Dobry występ, zrealizowane założenia. Duży duch walki i nawet w krytycznym momencie Damian nie odpuścił. Z kolei Artur Krawczyk, po perypetiach w przygotowaniach: pęknięte zebro, wybity palec, w ostatniej chwili zmiana kategorii wagowej, bo zbijanie nie szło dobrze, wystartował w wyższej kat. 77 kg Ograniczona Formuła Senior. W pierwszej walce dominował na punkty. W drugiej było to samo, do momentu, w którym po obaleniu wskoczyło nieszczęsne duszenie gilotynowe. Obaj przeciwnicy bardzo dobrzy, utytułowani. Zabrakło niewiele. To było tylko potknięcie na drodze do celu. A Gerard Bąk, niestety póki co kontuzja kolana wyklucza go ze startów na bliżej nieokreślony czas – mówi trener Marcin Kij, trener Brawler Końskie. Organizatorami ALMMA 148 w Sochaczewie byli: Dragon Fight Club, Amatorska Liga MMA i Polski Związek Ju Jitsu.

Turniej Pierwszy Krok do 61 kg: 1. Szymon Dudkiewicz (Gracie Barra Łódź), 2. MATEUSZ TERSA (Brawler FC Końskie), 3. Grzegorz Gałęziok (Gracie Barra Łódź) i Emil Wójcik (Stalker Team Kozienice).

Walczyli podczas Targów Kielce

Natomiast w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Kielce odbył się Puchar Octagonu Amatorskiej Ligi MMA. – Pierwsze miejsca zdobyli: Mateusz Tersa w kategorii Pierwszy Krok do 61 kg oraz Damian Popiel w kategorii 84 kg junior. Następnym i zarazem ostatnim startem przed wakacjami będzie najważniejsza impreza w tym roku – Mistrzostwa Europy amatorskiego MMA, które odbędą się w Poznaniu 12 maja – informuje Marcin Kij.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz