Tylko po angielsku na Sardynii

Gorące tematy Rozmaitości

Uczniowie z II LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich po raz kolejny mieli okazję doskonalić i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce. Sześć dni w drugiej połowie kwietnia br. przebywali na Sardynii. Zadowoleni realizowali przedsięwzięcia, podczas których komunikowali się językiem angielskim.

Dzięki realizacji projektu Erasmus+ „Paths of Europe” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, na Sardynii sześć dni przebywali: Monika Błaut, Sandra Obiedzińska, Katarzyna Maślak, Katarzyna Osiak, Wiktoria Kos i Dawid Solarz, oczywiście pod czujnym okiem Jolanty Kozubskiej i Małgorzaty Świtakowskiej nauczycieli z II LO, włoskich koordynatorów projektu i rodziców. Polscy, a konkretnie koneccy uczniowie poznawali kulturę Włoch, zwiedzali najpiękniejsze zakątki wyspy. A co najważniejsze w tym przedsięwzięciu, mogli doskonalić swój język angielski, poprzez wykonywanie zadań w międzynarodowych grupach.

Międzynarodowa integracja

Oprócz Polaków w wyjeździe uczestniczyli Hiszpanie, Włosi i Belgowie, z którymi uczniowie świetnie się integrowali. Byli to najlepsi ludzie jakich poznaliśmy – wspominają wypad na Sardynię uczniowie z II „ogólniaka”. Już dziś wiadomo, że uczniowie bardzo się polubili i ich przyjaźń na pewno nie skończy się na samym projekcie. W czasie integracyjnych zajęć konecczanie mieli za zadanie, między innymi, stworzyć totem, wykonać skany 3D zabytków kultury fenickiej, wydrukować ich kopie oraz przygotować prezentację podsumowującą projekt. Zadanie wykonali znakomicie. Była również wycieczka do muzeum archeologicznego oraz piesza wędrówka na przepiękną plażę w Cala Luna. Uczniowie z koneckiej szkoły opowiadali, że pobyt na Sardynii mogą zaliczyć do najlepszych dni, które na długo pozostaną w ich pamięci!

MAK

Dodaj komentarz