Marszałek Karczewski o sprawach Polski i…Gowarczowie

flash Gorące tematy Gowarczów

O nowym programie PiS skierowanym do, jak to podkreślał, mieszkańców prowincji oraz głośnej sprawie związanej z burmistrzem Jersey i Pomnikiem Katyńskim mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, podczas wizyty w Stadnickiej Woli. Nie zabrakło również lokalnych akcentów m.in. wspomnienia o ośrodku zdrowia w Gowarczowie.

Kilkadziesiąt osób spotkało się z marszałkiem Karczewskim w minioną sobotę, w auli szkoły w Stadnickiej Woli. Wizyta odbywała się w ramach akcji informacyjnej Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna”. Powodów i tematów spotkania było kilka. – Dialog jest potrzebny, abyśmy znowu napisali program dla Polski, napisany przez Polki i Polaków. Program Prawa i Sprawiedliwości był pisany w 2015 roku przez Polaków – mówił Stanisław Karczewski.

Prawnicy sprawdzają

Nie zabrakło też tematu, którym od kilku dni żyją ogólnopolskie media. Chodzi o sprawę z burmistrzem Jersey w USA, który nazwał marszałka Karczewskiego „znanym antysemitą i białym nacjonalistą” po tym, jak Karczewski pomysł usunięcia Pomnika Katyńskiego z Jarsey uznał za „naprawę skandaliczny”.  – Prawnicy analizują możliwość prawnej reakcji na słowa burmistrza Jersey. Mój honor nie pozwala, żeby ktoś powiedział, że zaprzeczam Holocaustowi – mówił marszałek. – Z tego co on powiedział jedyna rzecz prawdziwa, to to że jestem biały – dodał.

Na prownicji

Podczas spotkania nie zabrakło pytań z sali niejako w odpowiedzi na wypowiedzi marszałka. Polityk zapewniał, że nowy program PiS będzie skierowany do mieszkańców prowincji, która odżyła dzięki rządowemu programowi 500+. Wśród zmian dużą rolę mają odegrać m.in. dotacje na remonty dróg gminnych i powiatowych. – Mieszkam na prowincji i chcę, żeby prowincja się rozwijała, żeby nasze wsparcie było kierowane w stronę wsi, małych miejscowości – mówił marszałek. – To jest moje kolejne spotkanie, bardzo sobie je cenię. Są po pierwsze liczne, a po drugie jest olbrzymie zainteresowanie sprawami Polski. To świadczy o tym, że Polacy z wielką troską podchodzą do spraw zarówno małej ojczyzny jak i dużej ojczyzny – komentował.

Wspomnienia o Gowarczowie

Zaskoczeniem mogłyby wspomnienia marszałka Karczewskiego dotyczące powiatu koneckiego. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami nasz teren jest mu znany, a szczególnie Gowarczów. Jako dyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą współpracował przed laty z zakładem opieki zdrowotnej, który sięgał aż do ośrodka zdrowia w Gowarczowie. Marszałek chwalił również salę katyńską znajdującą się w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli, w której szczególne miejsce zajmują postaci osób pochodzących z Konecczyzny, które zginęły w Katyniu. W spotkaniu udział wzięli nie tylko mieszkańcy Końskich, ale również działacze PiS na czele z wojewodą Agatą Wojtyszek i przewodniczącym Krzysztofem Lipcem. Spotkanie poprowadził Grzegorz Piec, szef powiatowych struktur PiS. Galerię zdjęć i wideo znajdziecie w portalu www.konecki24.pl

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz