Art. promocyjny: Chcesz być bogatym? Jedź do Sao Paulo!

biznes

São Paulo jest największym miastem Ameryki Południowej i Brazylii leżącym w pobliżu wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. W 2017 roku liczbę ludności tej metropolii oszacowano na 12,11 mln, natomiast całej aglomeracji na ponad 20 mln osób. Pomimo niesamowitej architektury i życia nocnego nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Uznawane jest natomiast za finansową stolicę kraju. Właśnie w tym mieście z nowoczesnymi drapaczami chmur obraca się największym kapitałem. Przez wielu oceniane jako jeden z najlepszych ośrodków biznesowych na świecie.

Nie zapomnij, że w kraju rajskich plaży obowiązuje brazylijska odmiana języka portugalskiego. W profesjonalnym tłumaczeniu wesprze Cię Supertlumacz.pl – tłumaczenia portugalski.

Kryzys z 2015 roku bynajmniej nie odstraszył przedsiębiorców przed inwestowaniem w Brazylii. Co ciekawe wielu z nich dostrzegło w nim szansę dla siebie, na stworzenie rozwiązań dla wielu problemów. Mówi się, że ok. 100 mln Brazylijczyków to użytkownicy Internetu aktywnie spędzający czas online. Także liczne społeczeństwo São Paulo wpisuje się w te statystyki. A ta ogromna metropolia w perspektywie całego kraju i kontynentu staje się ciekawym miejscem na wystartowanie ze swoim biznesem. Warto więc to wykorzystać.

 

Finansowe serce Brazylii

  • Jako region São Paulo odpowiada za 1/3 całego produktu krajowego brutto Brazylii.
  • Jest dziesiątym najbogatszym miastem na świecie.
  • 63% największych banków światowych oraz firm międzynarodowych prowadzących działalność w Brazylii ma tu swoją siedzibę.

 

Jedna z największych baz klientów na naszym globie

São Paulo jest największym miastem Brazylii i Ameryki Południowej oraz dwunastym co do wielkości miastem na świecie. Przekłada się to chociażby na dwie bardzo istotne sprawy – już na samym starcie masz dostęp do ogromnej bazy klientów aktywnie korzystających z Internetu i mediów społecznościowych oraz możesz przebierać w potencjalnych kandydatach na stanowiska pracy w twojej firmie.

 

Transport na wysokim poziomie

São Paulo ma wydajną i wysokiej jakości sieć transportu publicznego, choć ze względu na tutejszą wielkość populacji boryka się ona ze swoimi problemami. Nie można jednak zapomnieć o tym, że właśnie tutaj znajdują się najlepiej połączone lotniska w Ameryce Południowej. Guarulhos International i Congonhas to dwa najbardziej ruchliwe lotniska na kontynencie odbierające loty z całego świata. Bez problemu dostaniesz się więc stąd w dowolne miejsce na mapie Brazylii.

 

Szeroki wybór hoteli

Podróże służbowe do São Paulo są przyjemne, ponieważ przedsiębiorcy mają dostęp do wielu bardzo zróżnicowanych miejsc oferujących wszystkie niezbędne usługi. Atutem tego brazylijskiego miasta są też dość przystępne ceny.

 

Różnorodność kulturowa

Biznesowe centrum Brazylii uchodzi za jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata. Mieszkają i pracują tutaj miliony osób o różnej narodowości i pochodzące z różnych grup etnicznych. Przedsiębiorcy to wykorzystują i tworzą zróżnicowane kulturowo zespoły, które dają odmienne punkty widzenia, każdy pracownik wnosi inne podejście do biznesu czy sposób pracy. Kosmopolityczność tej metropolii przekłada się także na to, że miasto jest przyjazne dla klientów czy partnerów przybywających do Brazylii z innych krajów.

 

Świetne miejsce na startup

Miasto uchodzi za najlepsze miejsce, w którym możesz wystartować ze swoją działalnością. Startupy otrzymują dużo wsparcia, a te, które właśnie weszły na rynek można liczyć w tysiącach.

Co więcej, praktycznie każdego dnia organizowane są wydarzenia z tzw. mentorami czy potencjalnymi inwestorami. Dostępnych jest mnóstwo akceleratorów biznesu.

Niektórzy wręcz mówią, że jeśli chcesz działać w Ameryce Łacińskiej, musisz działać w São Paulo. Jeśli dręczy cię myśl, iż nie władasz brazylijską odmianą portugalskiego, po prostu zastanów się nad możliwością współpracy z profesjonalnym tłumaczem.

Dodaj komentarz