Powrót na fotel lidera

Gorące tematy Sport

Po zwycięstwie 2:0 nad Hetmanem Włoszczowa, konecki Neptun wykorzystał potknięcie Zdroju Busko-Zdrój i powrócił na fotel lidera IV ligi. Nie powiodło się Partyzantowi Radoszyce, który uległ 0:3 Olimpii-Pogoni w Staszowie.

Pogoń – Partyzant 3:0 (1:0)

Bramki: Ernest Rozmysłowski 3, Patryk Kukiełka 50, Adam Zawierucha 90.

Partyzant: Mateusz Mazur – Markowicz, Miśtal, Papros, Morgaś (34 Nieszporek), Kuba Kos, Maciej Mazur (51 Sosiński), Opara (73 Grudzień), Jaśkiewicz, Zawadzki (73 T. Mazur), Dymek (46 Pańczyk). Trener Jarosław Komisarski.

W sobotę podopieczni Jarosława Komisarskiego wyruszyli po ligowe punkty do Staszowa. Niestety, nie była to udana eskapada. Pomimo niezłej gry radoszyczan, to gracze gracze Pogoni byli skuteczniejsi. Już w 3 minucie Ernest Rozmysłowski otworzył wynik zdobywając bramkę dla gospodarzy. Po zmianie stron miejscowi dołożyli dwie bramki autorstwa Patryka Kukiełki w 50 minucie i Adama Zawieruchy tuż przed końcem meczu.

Neptun – Hetman 2:0 (0:0)

Bramki: Jan Sroka 73 karny, Karol Armata 89.

Neptun: Herda – Dutkiewicz, Skalski, Szymoniak, Maciejewski, Gardynik (70 Pilarski), Szymkiewicz, Armata, Piwowar, Sroka, Pach (62 Banasik). Trener Waldemar Szpiega.

W niedzielę Neptun Końskie podejmował zespół z Włoszczowy. Goście postawili wysokie warunki. Pomimo przewago, podopieczni Waldemara Szpiegi nie umieli w pierwszej połowie sforsować obrony przyjezdnych. Udało się to dopiero w 73 minucie, kiedy w polu karnym sfaulowany został Karol Armata. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jan Sroka. W 89 minucie wynik meczu ustalił Karol Armata, który wykończył akcję drużyny i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości.

W środę, 9 maja o godz. 17 w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu Neptun zmierzy się w Ostrowcu Św. z KSZO 1929. W 28 kolejce IV ligi, 13 maja o godz. 17 Partyzant podejmie Nidę Pińczów, a w meczu „na szczycie” Neptun zagra ze Zdrojem w Busku-Zdroju.