Oddali hołd twórcom Ustawy Zasadniczej

Gorące tematy Sport

Ulicami Warszawy przemknął 28 Bieg Konstytucji 3 Maja. W stawce uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego miasta i powiatu, w tym ze Szkolnego Klubu Biegacza II LO w Końskich.

Bieg Konstytucji 3 Maja to pierwszy z cyklu „Warszawska Triada Biegowa”, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym, organizowanym pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów. Trasa wiodła wokół Łazienek Królewskich, w pobliżu miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. W ten sposób biegacze uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na mecie przy ulicy Rozbrat odbyła się dekoracja zwycięzców. – Trasa biegu, podobnie jak w ostatnich latach, przebiegała w okolicy miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zawodnicy wyruszali z Al. Tomasza Hopfera (Park Agrykola), po czym biegli ulicami Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety przy Rozbrat. Większość z sześciu tysięcy dorosłych uczestników biegu stanowili biegacze-amatorzy, jednak nie zabrakło zawodowców, którzy szybko zostawili peleton w tyle. Kolejny raz w biegu wzięła udział grupa biegaczy Szkolnego Klubu Biegacza z II LO w Końskich. Reprezentanci naszej szkoły i powiatu koneckiego oddali hołd praojcom Ustawy Zasadniczej drugiej w świecie, po amerykańskiej, a pierwszej w Europie – mówi Mariusz Brzozowicz, trener koneckich biegaczek.

SZKOLNY KLUBU BIEGACZA II LO KOŃSKIE: Julia PiwczykMichalina DudaKatarzyna KarasińskaJulia MichalskaPatrycja ChybAleksandra KaniowskaKarolina Stolarczyk. Trener Mariusz Brzozowicz.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz