Szwecja wygrała w Radoszycach. Zobacz mnóstwo zdjęć kibiców (galeria)

Takiego sportowego wydarzenia w Radoszycach jeszcze nie było. Komplet widzów obserwował towarzyskie spotkanie, jakie w poniedziałkowy wieczór rozegrali w hali zawodnicy narodowej reprezentacji Szwecji oraz Dafi Społem Kielce. Szwedzi nie dali jednak szans kielcczanom i wygrali aż 4:0!

Kiedy w minionym tygodniu pojawiła się informacja, że do Radoszyc przyjedzie siatkarska reprezentacja Szwecji wiele osób nie dowierzało. Nic dziwnego, bo narodowe drużyny jak dotąd tu nie gościły.  – Stawiamy na sport choćby poprzez działalność Akademii PGE Skry Bełchatów czy Akademii Korony Kielce. Chcę, by nasi młodzi zawodnicy mieli szansę obserwowania i nauki od zawodowców, a Radoszyce posiadają idealne zaplecze na takie wydarzenia. Dlaczego mamy więc z tego nie korzystać? – mówi burmistrz Michał Pękala, który zaprosił drużynę do Radoszyc.

W hali sportowej spotkała się narodowa drużyna reprezentacji Szwecji oraz Dafi Społem Kielce. Szwedzi przebywają obecnie na zgrupowaniu w Polsce, a przystanek w Radoszycach był jednym z ich trasy po naszym kraju. Zanim siatkarze rozpoczęli grę zostali wprowadzeni na parkiet przez młodych zawodników z radoszyckiej Akademii PGE Skra Bełchatów w towarzystwie roztańczonych czirliderek.

Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo kibiców w różnym wieku, którzy zagrzewali zawodników do walki. Spotkanie oglądał więc nadkomplet widzów, a żeby zająć najlepsze miejsca trzeba było przyjść znacznie wcześniej. Szwedzi nie dali szans zawodnikom z Kielc i wygrali mecz aż 4:0, w poszczególnych setach osiągając wyniki: 25:17, 25:22, 25:21,15:8. Po meczu zawodnicy chętnie fotografowali się z kibicami. Co ważne kolejne sportowe wydarzenia już w przygotowaniu.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze