Ciężarówka wjechała w pociąg przewożący cysterny z gazem (zdjęcia)

flash Stąporków

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem wiozącym gaz propan butan. Środkowy wagon przewrócił się na samochód. Strażacy wycinali resztki kabiny i wydostali 45 –letniego kierowcę z powiatu przysuskiego.

Dziś około godziny 12.30 ze Skarżyska Kamiennej do Stąporkowa (linią 25) jechał pociąg towarowy. Lokomotywa ciągnęła pięć wagonów-cystern wypełnionych płynnym gazem propan butan, na potrzeby  Gaspolu w Stąporkowie. Niemal w tym samym czasie z Niekłania w kierunku Odrowąża jechał ciągnik siodłowy z naczepą, którym kierował 45 –letni mężczyzna z powiatu przysuskiego.

Zderzenie z lokomotywą

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskie samochód zderzył się z lokomotywą. I tak kilkadziesiąt metrów wlekła ciężarówkę wzdłuż torów. I w pewnym momencie pociąg przemieścił się jeszcze o dwa wagony do przodu, a ciężarówka leżała blisko torów. W wtedy na leżący samochód przewróciła się tria, czyli środkowa cysterna kolejowa  wypełniona gazem propan butan.  Przygniotła  auto – relacjonował nam  st.sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

 Uwalniali kierowcę

Kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP dodaje, że kabina kierowcy ciężarówki została niemal zmiażdżona przez ciężki wagon  z gazem. Kierowca został uwięziony we wraku. Strażacy ratownicy JRG Końskie używając swoich specjalistycznych narzędzi, wycięli elementy kabiny, które blokowały kierowcę. Wydostali go na zewnątrz i przekazali ZRM, który przetransportował go na Szpitalny Oddział ratunkowy do Końskich. Ponadto strażacy ewakuowali 5 osób z 3 pobliskich domów, które znalazły się w promieniu 100 metrów od przewróconego wagonu.  Akcja ratownictwa technicznego trwa.

MARIAN KLUSEK

 

 

Fot. PSP Końskie, OSP Odrowąż, czytelnicy

Dodaj komentarz