Tragiczny skutek zaśnięcia za kierownicą

flash Gorące tematy Paragraf

Na drodze wojewódzkiej W746 w Pomorzanach zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak się okazało Ukrainiec zasnął za kierownicą i auto samo zjechało na lewą stronę drogi.

– Suzuki, którym kierował 22-letni Ukrainiec, zmierzało do Końskich. W pewnym momencie zachowało się jakby nikt nad nim nie panował, bo zjechało na lewy pas ruchu i czołowo zderzyło się z nadjeżdżającym  oplem. Tym samochodem kierował 33-letni mieszkaniec pobliskiej Gabrielni – mówi st. sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. Po zderzeniu w samochody stojące na jezdni i blokujące drogę najechał opel, który prowadził 41-latek z powiatu starachowickiego. W autach wybuchły poduszki powietrzne. Pokrywy silników otworzyły się. Niektóre połamały się podczas zderzenia.  Atrapy i chłodnice zostały poszarpane.  Wylewał się z nich płyn chłodzący. Z uszkodzonych silników wyciekał na drogę olej.

Jeden poszkodowany

Podczas akcji prowadzonej przez Zespół Ratownictwa Medycznego, 33-letni kierowca uskarżał się na ból w klatce piersiowej.  Lekarz ZRM podjął decyzję o przewiezieniu go na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich. Kapitan Mariusz Czapelski oficer prasowy koneckich strażaków PSP mówi, że samochody po zderzeniu zablokowały ruch. Kierowcy z opla i suzuki wyszli z aut. Żaden  się  na nic nie uskarżał. Strażacy JRG i OSP KSRG Modliszewice dowodzeni przez asp. sztab. Norberta Trelę odłączyli w uszkodzonych autach akumulatory od instalacji, by nie doszło do pożaru.  Kolejni druhowie i strażacy zajęli się rozprzestrzeniająca się plamą płynów eksploatacyjnych jakie wyciekły z silników po ich uszkodzeniu. Sorbentem posypali plamy  i mieszankę zebrali do utylizacji. O godzinie 7 strażacy zakończyli działania ratownictwa drogowego.

MAK

Dodaj komentarz