Awans młodzików KSSPR-u

flash Gorące tematy Sport

Drużyna KSSPR-u Końskie zajęła drugie miejsce w turnieju 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików i awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Trzydzieści dwie drużyny podzielone na osiem grup rywalizowały w turniejach 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Młodzików. KSSPR Końskie był gospodarzem eliminacyjnej grupy D. Rywalami podopiecznych trenera Roberta Napierały były: AZS UMCS I Lublin, SPR Stal Mielec i MKS PM MPEC Tarnów. AZS UMCS rozgrywki lubelskiej ligi wojewódzkiej młodzików zakończył na pierwszym miejscu odnosząc same zwycięstwa. Tak samo, ale w małopolskiej lidze wojewódzkiej młodzików zaprezentował się MKS PM MPEC Tarnów kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu bez straty punktu. Natomiast Stal Mielec zakończyła rozgrywki w podkarpackiej lidze wojewódzkiej młodzików na drugim miejscu.

Zaczęli z wysokiego C

Pierwszego dnia konecczanie zmierzyli się z MKS PM MPEC Tarnów. Spotkanie było zacięte i bardzo wyrównane. W 47 minucie nasi młodzicy prowadzili 21:20, ale trzy bramki z rzędu zdobyli tarnowianie. To zadecydowało, że z jednobramkowego ze zwycięstwa (23:24) cieszyli się przyjezdni. Drugiego dnia, w meczu bez większej historii, KSSPR rozgromił Stal Mielec 29:15. Tylko na początku meczu mielczanie starali się dotrzymywać kroku naszym zawodnikom. Trzeciego dnia podopieczni Roberta Napierały, aby myśleć o awansie, musieli wygrać mecz z AZS-em Lublin. Po dobrym, szybkim, obfitującym w sporo bramek spotkaniu, trzy punkty pozostały w Końskich. Zwycięstwo dało konecczanom awans do następnej rundy z drugiego miejsca. Awans z pierwszego wywalczyli tarnowianie. Aż 17 bramek w tym pojedynku zdobył Kacper Rożnowski, który z sumą 35 trafień na koncie został także królem strzelców turnieju.

Mecze sędziowali: Jarosław Budzianowski (Gliwice) – Dawid Leszczyniak (Katowice) oraz Igor Dębski – Artur Rodacki (Kielce). Delegatem ZPRP i sędzią głównym był Stanisław Hojda (Kielce). Opiekę medyczną zapewniła Agnieszka Przychodnia. Organizatorem było Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej.

Wyniki

KSSPR Końskie – MKS PM MPEC Tarnów 23:24 (9:12)

KSSPR: Wiktor Witkowski – Kacper Rożnowski 12 (karne 3/3), Wiktor Ciszek 4, Adam Jędrasik 3, Łukasz Sękowski 2, Paweł Napierała 2 (2/2), Jakub Nowakowski, Antoni Zając. Karne 5/5. Kary 10 minut.

KSSPR Końskie – Stal Mielec 29:15 (12:7)

KSSPR: Wiktor Witkowski, Bartosz Gontek – Jakub Nowakowski 6, Kacper Rożnowski 6 (1/1), Adam Jędrasik 3, Paweł Napierała 3 (1/1), Łukasz Sękowski 3, Wiktor Ciszek 2, Dawid Smyka 1, Jakub Łosiak 1, Wiktor Kosma 1, Emil Jarosz, Igor Jachimowski. Karne 2/2. Kary 6 minut.

KSSPR Końskie – AZS UMCS I Lublin 42:38 (22:18)

KSSPR: Wiktor Witkowski, Bartosz Gontek – Kacper Rożnowski 17 (3/3), Łukasz Sękowski 9, Wiktor Ciszek 8, Adam Jędrasik 5, Jakub Nowakowski 2, Paweł Napierała 1 (1/2), Igor Jachimowski, Dawid Smyka, Jakub Łosiak, Wiktor Kosma. Karne 4/5. Kary 2 minuty.

W pozostałych meczach: AZS UMCS I Lublin – Stal Mielec 44:18 (24:4), MKS PM MPEC Tarnów – AZS UMCS I Lublin 28:28 (12:16), karne 6:5; Stal Mielec – MKS PM MPEC Tarnów 15:33 (5:19).