O ekologii w poezji i prozie

flash Gorące tematy Stąporków

Znamy laureatów dorocznego konkursu organizowanego przez stąporkowską bibliotekę. Jak zwykle liczyły się w nim zarówno walory artystyczne jak i ekologiczne.

„Ekologia w poezji i prozie” to konkurs organizowany od lat z powodzeniem przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Stąporków przy udziale Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.  Zadaniem uczestników, pochodzących ze szkół, z terenu gminy Stąporków jak i osób dorosłych było przygotowanie autorskich utworów zarówno poezji jak i prozy inspirowanej ekologii.

Otrzymali nagrody

W kategorii szkół podstawowych w poezji nie przyznano pierwszego miejsca, druga była Magdalena Salata – NSP w Odrowążu oraz Michalina Pardoła – PSP Nr 2 w Stąporkowie, trzecia Klaudia Kaniowska – PSP Nr 2 w Stąporkowie. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Dudzic – NSP w Gosaniu, Katarzyna Pyrlik – NSP w Odrowążu, Jakub Pięta – NSP w Odrowążu. W kategorii dorosłych najlepsza okazała się smykowska poetka Agnieszka Czarnecka oraz ex equo Lucja Piętowska z Niekłania Małego. W kategorii proza wśród uczniów podstawówek pierwszy był Igor Kawecki – PSP Nr 2 w Stąporkowie, drugie Amelia Tomasik – NSP w Odrowążu i Julia Stąpór – PSP Nr 2 w Stąporkowie, a trzecia Julia Gonciarz – NSP w Gosaniu. Wśród gimnazjalistów wygrała Joanna Szocińska ze stąporkowskiego gimnazjum. W kategorii szkół średnich przyznano jedynie drugie miejsce, które trafiło do Pauliny Cholewińskiej.  Wszyscy odebrali nagrody i gratulacje, a wręczenie poprzedziła prezentacja przygotowana przez Nadleśnictwo Stąporków.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz