Radoszyce i Stadnicka Wola bronią barw powiatu

Gorące tematy Sport

Za nami powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszego powiatu. Uczniowie z Radoszyc i ze Stadnickiej Woli będą reprezentowali powiat konecki na eliminacjach wojewódzkich.

W tym roku powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozgrywano w Szkole Podstawowej w Fałkowie. Do walki stanęły drużyny szkół podstawowych z: Radoszyc, Fałkowa, Wólki, Stadnickiej Woli, Rudy Malenieckiej oraz gimnazjaliści z: Niekłania, Stadnickiej Woli, Rudy Malenieckiej i Fałkowa. Uczniowie rozwiązywali 25 zadań testowych oraz  dziesięć  rysunków z pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W egzaminie praktycznym, należało udzielić pomocy zemdlonemu człowiekowi, na rowerze należało bezbłędnie pokonać tor przeszkód.

 Wyłonili najlepszych

Po zakończeniu obu zadań, jury w składzie:  nadkom. Grzegorz Michorek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, asp. Marcin Wąsik i mł. asp. Łukasz Morka z WRD podsumowało wyniki i ogłosiło, że w grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna Radoszyc, drugie – Stadnickiej woli, trzecie – Fałkowa. W grupie gimnazjów pierwszą lokatę zdobyła ekipa ze Stadnickiej Woli, drugie z Niekłania, a trzecie z Fałkowa. Zgodnie z wymaganiami konkursu tylko zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować  powiat koneckimi na eliminacjach wojewódzkich. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe, głównie urządzenia elektroniczne. Wręczali je Dorota Duda i Wiesław Basiak ze starostwa, Henryk Konieczny, wójt Fałkowa, nadkom.Grzegorz Michorek.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz