Ośrodek zdrowia przyjmie pacjentów w czerwcu (zobacz zdjęcia wnętrz przed urządzeniem!)

flash Galeria Gorące tematy Gowarczów

Ośrodek zdrowia w Gowarczowie jest już gotowy. Pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać w poniedziałek 11 czerwca. Dwa dni wcześniej uroczyście zostanie przecięta wstęga. – To nasza gminna perełka – mówi dumny wójt Stanisław Pacocha.

Pod koniec kwietnia został odebrany wyczekiwany nowy budynek ośrodka zdrowia w Gowarczowie. Mieszkańcy są już zniecierpliwieni i już chcieliby skorzystać z porad lekarza w nowych wnętrzach. Okazuje się, że na to trzeba jeszcze poczekać niecały miesiąc. – Początkowo prace miały się skończyć pod koniec marca, ale ze względu na warunki atmosferyczne przedłużyliśmy wykonanie do końca kwietnia. Wszystko więc odbyło się zgodnie z planami, a ośrodek został odebrany od wykonawcy tuż przed weekendem majowym – informuje wójt Stanisław Pacocha.

Czas na wyposażenie

Ośrodek ma zacząć przyjmować pacjentów od 11 czerwca. Wcześniej, bo 9 czerwca zaplanowano, jak zapowiada wójt, skromne otwarcie placówki. – To nasza gminna perełka. Oddałem ją teraz doktorowi Janowi Prasałowi, który będzie odpowiadać za wyposażenie. Powiedziałem mu, że nie przenosimy starych mebli wszystko ma być nowe – zaznacza wójt. Nowy ośrodek wyróżnia się przede wszystkim bardzo jasnymi pomieszczeniami. Przestronny jest zarówno hol w poradni dla dzieci jak i dla dorosłych.

 Będzie rehabilitacja?

Gotowe są również pomieszczenia, które mają posłużyć za gabinet rehabilitacyjny. Będzie to nowość w gminie Gowarczów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami z rehabilitacji będzie można korzystać już na początku lipca. Wkrótce też zostanie wybrana najemca apteki, która została umieszczona tuż obok głównego wejścia. Zgodnie z projektem powstał też oświetlony parking na blisko 40 samochodów. Obecnie z ośrodka korzysta blisko 3 tysiące pacjentów. Więcej zdjęć z ośrodka zdrowia na portalu www.konecki24.pl

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz