Problemem nieskuteczność

flash Gorące tematy Sport

W meczach 29 kolejki IV ligi świętokrzyskiej, Neptun Końskie pokonał na własnym terenie Unię Sędziszów 2:1, a Partyzant Radoszyce uległ w Małogoszczy tamtejszej Wiernej 3:4, choć do przerwy prowadził 3:1.

Podopieczni Jarosława Komisarskiego w minioną sobotę rywalizowali w Małogoszczy z tamtejszą Wierną. I zapewne poczuli się jak na rollercoasterze. Po niewiele ponad pół godzinie gry Partyzant Radoszyce prowadził już 3:0 po trafieniu Bartosza Sosińskiego i dwóch bramkach Jakuba Jaśkiewicza. Jeszcze przed przerwą miejscowi złapali tlen za sprawą gola Mateusza Fryca. To miało decydujący wpływ na przebieg spotkania po przerwie. W tym okresie gry stroną dominującą, a przede wszystkim skuteczniejszą, okazali się gracze Wiernej. Mateusz Fryc dołożył swoje bramki w 68 i 75 minucie oraz Bartłomiej Kraus w 55 minucie. Ostatecznie, po szalonym spotkaniu, trzy punkty pozostały w Małogoszczy.

Powinni strzelić wcześniej

W niedzielę konecki Neptun podejmował broniącą się przed spadkiem Unię Sędziszów. Gracze Waldemara Szpiegi zagrali bardzo nieskutecznie. Jeszcze przed przerwą powinni zdobyć co najmniej dwie bramki. Nie zdobyli żadnej. Krótko po wznowieniu gry po zmianie stron, sędzia dopatrzył się faulu Dariusza Dutkiewicza w naszym polu karnym na jednym z napastników gości i podyktował „jedenastkę”. Karnego wykorzystał Mateusz Rejowski, który wyraźnie ma patent na konecki zespół. Na szczęście już w 55 minucie wyrównujące trafienie zaliczył Piotr Piwowar. Z kolei w 61 minucie Karol Armata dał nam prowadzenie po skutecznym wyegzekwowaniu rzutu karnego. Ten sam zawodnik w 80 minucie przegrał pojedynek z bramkarzem Unii nie strzelając swojego drugiego karnego. Pomimo wielu prób wynik już nie uległ zmianie i konecczanie dopisali do swojego konta trzy punkty wygrywając z sędziszowianami 2:1.

W meczu z zaległej 26 kolejki, 23 maja (środa) o godz. 17 Partyzant Radoszyce podejmie GKS Nowiny. Natomiast w spotkaniach 30 kolejki, 27 maja o godz. 11 Partyzant zagra u siebie z Moravią Morawica, a o godz. 17 Neptun Końskie zmierzy się na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.