„Talent” w zawodzie według OHP

flash Gorące tematy Oświata

W Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się Wojewódzki Konkurs Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Ważnym elementem było – po raz drugi – uhonorowanie najlepszego uczestnika nagrodą „Talent w zawodzie 2018”. Na scenie zmagały się artystyczne reprezentacje hufców pracy z Kielc, Skarżyska Kamiennej, Starachowic i Końskich.

W tym roku nagrodę 500 złotych, dyplom z certyfikatem potwierdzającym TALENT i list gratulacyjny dla rodziców otrzymała Żaneta Jaros z klasy III, kształcąca się w zawodzie fryzjer w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich.

 Sprawna w zawodzie

Żaneta Jaros  aktywnie działa na rzecz koneckiego hufca, reprezentuje go na szczeblu lokalnym i wojewódzkim. Jest przewodniczącą Klubu Aktywnych, co także nie jest bez znaczenia w działalności tak młodej osoby, uczennicy, która dąży do  mistrzostwa w swojej dziedzinie.  Tytuł „Talent w Zawodzie” otrzymała za bardzo dobrą ocenę z praktycznej nauki zawodu, jak również, za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii fryzjer. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich. Jolanta Augustyniak, przewodnicząca tegorocznej edycji przyznającej stypendium powiedziała, że opiekunowie praktyk zawodowych zgłosili trójkę uczniów, a  członkowie kapituły zdecydowali o tym, kto otrzyma stypendium.

Gratulacje, podziękowania 

Nagrodę uczestniczce wręczył Jacek Sabat, wojewódzki komendant ŚWK OHP w Kielcach, Beata Salata,  prezes Stowarzyszenia na Rzecz II LO w Końskich, Jolanta Augustyniak, przewodnicząca Kapituły, Monika Jedynak, komendant 13-5 Hufca Pracy i Jan Rybiński, dyrektor ZSP nr 2. Podziękowanie za osiągnięcia córki otrzymali również rodzice, Anna i Stefan Jaros. Żaneta powiedziała nam, że  po ukończeniu szkoły chce i będzie pracować jako fryzjerka. A co najważniejsze, marzy o własnym salonie. Żaneta to zdolna młoda osoba, więc jak sobie coś wymarzy to marzenia się zrealizują – podkreśliły Renata Pasieka Szczerbińska i Elżbieta Szewczuk.

Popisy sceniczne

Uroczystość uświetniły występy solistów i zespołów reprezentujących Ochotnicze Hufce Pracy z Kielc, Skarżyska Kamiennej, Starachowic i Końskich. Dokonania artystyczne zostały ocenione. I tak  w scenicznych zmaganiach piosenkarsko- instrumentalnych, 1. miejsce  zdobyła  Marta Borzycka z  13-3 HP Kielce, drugie zespół kabaretowy „KAMELEON” reprezentujący  OSiW w Starachowicach, a trzecie Anna Kryszczak, 13-3 HP Kielce, wyróżnienie, Alicja Piotrowska 13-5 HP Końskie. W kategorii twórczości plastycznej najlepsza była Angelika Drabik, 13-7 HP Pińczów,  druga Katarzyna Szczygieł, 13-1 HP Skarżysko, a trzecia Magdalena Karasińska, 13-5 HP Końskie.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz