Na początku był… gol

Gorące tematy Sport

W każdym z czterech meczów 2 kolejki Koneckiej Ligi Futbolu organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe Fair Play, już w pierwszych minutach padała bramka.
W trzech przypadkach drużyna, która jako pierwsza strzelała gola, schodziła z boiska zwycięska, a raz musiała pogodzić się z podziałem punktów. Łatwe zwycięstwo odniósł Bro Team nad osłabionym personalnie Thrash Attackiem. Trzy punkty zainkasowali też Czarodzieje, którzy w drugiej połowie rozbili zawsze silne Galacticos. – Fantastyczną wiktorię zapewnili sobie w ostatnich sekundach spotkania gracze Alternativ, którzy znów mieli patent na Auto Komis. Jedyny remis w tej kolejce padł w jej ostatnim spotkaniu. Zwycięski od kilku spotkań mistrz Trans-Bruk został zatrzymany przez Drużynę z Charyzmą – informuje Marcin Michalczyk.

Wyniki 2 kolejki

Bro Team – Thrash Attack 4:1 (2:0)

Bramki: Karasiński 2, R, Bednarz, Potocki – Franaszczyk.

Grająca w okrojonym składzie drużyna Thrash Attack, nie była w stanie przeciwstawić się dyrygowanemu przez Rafała Bednarza przeciwnikowi. Co prawda w drugiej połowie, po wykorzystaniu błędu bramkarza gospodarzy i golu Franaszczyka odzyskała nadzieję na korzystny rezultat, ale dwa gole Karola Karasińskiego szybko tę nadzieję rozwiały. Dodać należy, że gdyby gracze Bro Team ich rywali mieli lepiej ustawione celowniki, porażka byłaby o wiele bardziej dotkliwa.

Czarodzieje – Galacticos 8:4 (4:3)

Bramki: Pera 4, Rusiecki 2, Milcarz, Popielski; Galacticos – Piec, Dutkiewicz, J. Kowalski, Śliwiński.

Po pierwszej, bardzo ciekawej, wyrównanej części meczu, w drugiej kibice mogli spodziewać się dalszych emocji. Po zmianie stron Galacticos z niewytłumaczalnych powodów zagrało jednak słabo. Gracze tej drużyny popełniali proste błędy w obronie, pozwalając przeciwnikowi na strzelanie łatwych goli. Aż cztery trafienia w całym meczu zaliczył Adam Pera. Z dobrej strony zaprezentowali się też doświadczony Marcin Rusiecki oraz młody Kuba Popielski, autor najpiękniejszego gola kolejki.

Alternativ – Auto Komis Daniel Zych 6:5 (2:2)

Bramki: Pilarski 2, Baczewski, Franczyk, Więckowski, Majewski; Auto Komis – Sutowicz 2, Rudnik, K. Zych, K. Stępień.

Kapitalne, szybkie, ofensywne, trzymające w napięciu do ostatnich sekund spotkanie. Przez większą jego część trwała wymiana ciosów. W drugiej połowie na 5:3 odskoczyli gospodarze. Goście jednak zdołali wyrównać po golach Patryka Sutowicza i Kamila Stępnia. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił w ostatniej minucie meczu Olek Pilarski. Dość niefrasobliwa gra Auto Komisu w obronie została zatem ukarana.

Trans-Bruk – Drużyna z Charyzmą 3:3 (2:1)

Bramki: Antos, Popielski, T. Augustyniak; Drużyna z Charyzmą – Gonerka 2, Sęga.

Grający bez dwóch filarów Trans-Bruk lepiej wszedł w spotkanie, już po kilku minutach prowadząc 2:0. Goście jednak nie załamali rąk. Zaczęli grać „wyżej” co przyniosło efekty w postaci wyrównania. Gospodarze odzyskali inicjatywę i po golu Tomasza Augustyniaka znowu objęli prowadzenie, ale niezrażona Drużyna z Charyzmą skutecznie odpowiedziała po bramce niezawodnego Krzysztofa Gonerki.