Renault najechał na scanię

flash Gorące tematy Paragraf

Miedzy krzyżówkami radoszyckimi, a rudzkim drogi krajowej K74 niedaleko Wiosny ciężarowy renault najechał na tył ciężarowej scanii.

Kilka minut po godz. 12  drogą krajową K74 z Kielc do Piotrkowa Trybunalskiego jechały za sobą ciężarówki:  renault i scania. Renault  kierowany przez 30-latka znalazł się za blisko scanii. Nie wiadomo dlaczego udało mu się zmniejszyć prędkości, zahamować i wjechał, uderzył w tył scanii – mówi st.sierż.Piotr Przygodzki oficer prasowy koneckich policjantów.  Policjanci ukarali sprawcę kolizji, kierującego renaultem chłodnią mandatem.

Ratownictwo drogowe w akcji

Do akcji ratownictwa drogowego przybyły dwa zastępy JRG dowodzone przez mł.bryg Adama Zielińskiego i  asp. sztab. Arkadiusza Wnukowskiego oraz druhowie OSP KSRG Ruda Maleniecka.  Tu się okazało, że w ciągnik siodłowy scania z naczepą cysterną do przewozu ciekłej masy bitumicznej uderzył renault – chłodnia. Samochody nie przewoziły ładunku, niemniej tarasowały dwa pasy K74, uniemożliwiając ruch drogowy. Policjanci zajęli się problemem udrożnienia ruchu samochodów.

Pomoc

Kierującemu renaultem 30-letniemu mężczyźnie strażacy udzielili pomocy,  założyli opatrunek na ranę ciętą czoła oraz na otarcia naskórka na prawym przedramieniu. Gdy dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego ranny  został przejęty przez medyków i  przetransportowany na SOR koneckiego szpitala. Kierowca z ciągnika siodłowego scania nie wymagał pomocy medycznej. Strażacy odłączyli  akumulatory w obu samochodach. Posypali sorbentem płyny jakie rozlały się na jezdnię – mówi st.kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP. Ciągnik siodłowy z naczepą oraz połączony w wyniku zderzenia samochód chłodnia zjechały na pobocze umożliwiając w ten sposób wahadłowy ruch pojazdów na DK74.

MAK

Dodaj komentarz