Kolorowy Dzień Dziecka w Stąporkowie. Działo się bardzo wiele (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Stąporków

Stąporków słynie z bardzo kolorowych wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Nie zawiedli się ci, którzy bawili się na festynie w amfiteatrze MGOKiS.

Na scenie zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy. Wielkie brawa otrzymali najmłodsi z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”, Niepublicznego Przedszkola „Bajkowe Przedszkole”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Odrowążu.  Do wspólnej zabawy zachęcali uczestnicy zajęć prowadzonych w Placówce Wsparcia Dziennego „Dobra przestrzeń” zarówno w Stąporkowie jak i Hucisku. Bardzo udane występy zaliczyli również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnej oraz Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Stąporkowie, Szkolne Nutki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim, Natalia Kurp i Magdalena Bernatek wraz Aliną Kurp, Natalia Boruń.

 

 

Nie zabrakło też wykonawców, którzy rozwijają swoje artystyczne talenty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Wystąpili: Julia Glijer,  Maja Natkańska, Marcel Młynarczyk, Dawid Moczarski, grupy Piegi, Sonore, Asumpt oraz eMGie. Za przygotowanie poszczególnych wykonawców odpowiadali nauczyciele i instruktorzy: Edyta Niziołek, Dorota Kubik, Agata Wilkowska, Irmina Zdziech, Katarzyna Połeć, Renata Drogosz, Justyna Lipowska, Edyta Adamiec, Magdalena Marchelak, Anna Krasik, Weronika Bednarz, Ewa Słoka, Ewa Gula, Sebastian Moczarski, Małgorzata Wiśniewska-Alkordi. Na finał na estradzie pojawili się goście: muzyk Piotr Nagiel oraz energetyczna i energiczna grupa Małe SIE, która oczarowała wszystkich grą na bębnach i innych etnicznych instrumentach. Całość wydarzenia poprowadzili: Anna Garbala, Ewa Gula, Łukasz Zbróg.

 

 

Na wszystkie dzieci czekał bezpłatny park zabaw. Tradycyjnie już zabawie towarzyszyła akcja charytatywna. Tym razem na rzecz Patrycji i Igorka, chorych mieszkańców gminy Stąporków. 17-letnia Patrycja choruje na dziecięce porażenie mózgowe, 4-letni Igorek cierpi na zespół Westa. Oboje zmagają się ponadto z epilepsją. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych sprzętów do rehabilitacji. Do momentu oddania tego numeru do druku nie znaliśmy wyników zbiórki. Poinformujemy o nich w kolejnym wydaniu.

 

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz