Świętowanie odzyskania praw miejskich z dziećmi. Co przyszykowano w Radoszycach?

flash Radoszyce

Zapraszamy na świętowanie Dnia Dziecka do Radoszyc, które zainauguruje świętowanie odzyskania praw miejskich. Na stadionie miejskim czekać będzie mnóstwo atrakcji!

Podobnie jak w minionym roku Dzień Dziecka odbędzie się na radoszyckim stadionie. W niedzielę 3 czerwca o godz. 14 rozpocznie się wielka zabawa. Bedą konkursy oraz część artystyczna. Poświęcona zostanie ona w całości odzyskaniu praw miejskich przez Radoszyce. O godz. 14.30 historyczną inscenizację przedstawią dzieciaki ze wszystkich szkół z terenu gminy. Poszczególne scenki nawiązywać będą do czasów Kazimierza Wielkiego. Będą i tańce z epoki, ale też odpowiednie stroje.

 Nagrody i wesołe miasteczko

Na godz. 16.10 zaplanowano koncert zespołu Sulfer, który zagra największe przeboje grupy Budka Suflera. Poznamy również laureatów nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka. Dodatkową atrakcją będą animacje.  Co ważne udział w zabawie wezmą również dzieci z gmin Słupia Konecka oraz Ruda Maleniecka. W czasie wydarzenia na wszystkich czekać będą atrakcje związane z bezpłatnym wesołym miasteczkiem. Dzieci będą mogły otrzymać m.in. watę cukrową i popcorn. Tego samego dnia w Radoszycach gościć będą kolarze w ramach Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Start zaplanowano w parku tuż ok. godz. 9.

 

Dodaj komentarz