Neptun grał dłużej przez serpentyny

Gorące tematy Sport

W meczach 30 kolejki IV ligi świętokrzyskiej, Partyzant Radoszyce pokonał na własnym terenie po zaciętym boju Moravię Morawica 1:0, a Neptun Końskie zainkasował komplet punktów w Jędrzejowie wygrywając z tamtejszym Naprzodem 2:1.

Moravia to bardzo solidna ekipa, o czym przekonał się Neptun w 22 kolejce przegrywając z tą drużyną 1:2. Pozycja w tabeli tej ekipy nie odzwierciedla tego, co pokazują gracze z Morawicy. W niedzielne przedpołudnie zaprezentowali się oni z jak najlepszej strony w potyczce w Radoszycach. Goście stworzyli sobie w pierwszej połowie kilka dogodnych okazji, ale na nasze szczęście nie trafiali z kilku metrów do pustej bramki. W innych sytuacjach na posterunku był Jakub Kaszuba, gracz meczu, który wybronił wiele sytuacji Partyzantowi. Jedyna bramka padła na kwadrans przed końcem, a trzy punkty gospodarzom zapewnił Bartosz Sosiński. – Jestem bardzo zdziwiony, że Moravia jest tak nisko w tabeli – krótko podsumował potyczkę Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

W Jędrzejowie przeważał Neptun

Podopieczni Waldemara Szpiegi rozegrali w Jędrzejowie dobre spotkanie. W 26 minucie po raz pierwszy udowodnili swoją przewagę. Po rzucie rożnym piłkę otrzymał Krzysztof Pach, przedłużył ją na „długi” słupek do Adriana Maciejewskiego, a ten głową umieścił futbolówkę w bramce. Parę minut przed przerwą, znów po rzucie rożnym i strzale Łukasza Szymoniaka, na 2:0 celną dobitką podwyższył Piotr Piwowar. Nasza drużyna wyprowadzała groźnie kontry, ale sytuacje Gardynika i Dominika Szymkiewicza spełzły na niczym. Gospodarze zanotowali po przerwie honorowe trafienie Mateusza Maciejewskiego, choć przy tym rzucie wolnym asystent sędziego sygnalizował pozycję spaloną strzelca, a główny gola uznał. Druga połowa tego pojedynku została przedłużona aż o 9 minut z powodu wrzucanych na boisko serpentyn.

Rozgrywki IV ligi wkraczają w decydującą fazę. W najbliższą środę, 30 maja o godz. 17 Neptun Końskie podejmie Kamienną Brody, a Partyzant Radoszyce również na własnym terenie zmierzy się z Alitem Ożarów. W 32 kolejce, 2 czerwca, o godz. 17 Neptun zagra w Ożarowie, a 3 czerwca o godz. 17 Partyzant wyjedzie do Bielin na pojedynek z tamtejszą Nidzianką.