W Węgrzynie odsłonili Pomnik Niepodległości (wideo, zdjęcia)

flash Galeria Gorące tematy Radoszyce

Pomnik Niepodległości upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości został odsłonięty na placu kościelnym w Węgrzynie, w gminie Radoszyce.

W piątkowe, bardzo gorące, południe w kościele Matki Bożej Królowej Świata odbyło się bierzmowanie młodych mieszkańców gminy Radoszyce. Dokonał go biskup Henryk Tomasik. Tuż po uroczystej mszy świętej na placu kościelnym biskup odsłonił Pomnik Niepodległości. To kilkumetrowy cokół, na szczycie którego znajduje się wyrzeźbiony z piaskowca orzeł. Autorem pomnika jest rzeźbiarz Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowa.
Inicjatorem jego budowy był ks. proboszcz Wojciech Dobczyński, który do wsparcia inicjatywy przekonał swoich parafian. To z ich datków możliwe było postawienie postumentu. Organizację wydarzeń towarzyszących wziął na siebie burmistrz Michał Pękala. Przed kościołem odbył się  koncert w wykonaniu chóru parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.
Później scena należała do uczniów Szkoły Podstawowej w Górniakach oraz w Kłucku. Gośćmi uroczystości w Węgrzynie byli wojewoda Agata Wojtyszek, Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa oraz senator Krzysztof Słoń i poseł Krzysztof Lipiec.

 

 

Dodaj komentarz