Walczyli o puchar burmistrza

Gorące tematy Sport

Drużyna Szkoły Podstawowej w Modliszewicach zwyciężyła w turnieju piłki ręcznej szkół podstawowych o puchar burmistrza miasta i gminy Końskie.
Zawody pod honorowym patronatem Krzysztofa Obratańskiego, burmistrza Końskich, zostały rozegrane na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Modliszewicach. Uczestniczyły w nich drużyny składające się z dziewcząt i chłopców ze szkół z Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa oraz Modliszewic.

Nagroda dla gospodarzy

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich gości Konrad Zwierzchowski, sędzia główny zawodów, dał sygnał do rozpoczęcia rozgrywek w systemie „każdy z każdym”. – W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy, po którym na ręce gospodarzy zawodów została przekazana nagroda w postaci ochraniaczy na kolana dla piłkarzy ręcznych ufundowana przez Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich. – Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli wf szkół uczestniczących w zawodach, po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że pierwsze miejsce i puchar burmistrza miasta i gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Modliszewicach – w imieniu organizatorów informuje Jarosław Piskorek. Kolejne miejsca zajęły: SP Pomyków, SP Dziebałtów i SP Kazanów.

Wyróżniono najlepszych zawodników

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Jakub Łosiak ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, natomiast na najlepszą zawodniczkę wybrano Karolinę Patynowską ze Szkoły Podstawowej w Kazanowie. – Wymienieni gracze otrzymali dyplomy oraz torby turystyczne. Za uzyskane miejsca w zawodach wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Wyróżnieni zostali także najlepsi gracze z poszczególnych zespołów, którym wręczono upominki i dyplomy. Po zakończeniu Turnieju organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom znakomitej postawy sportowej, walki w duchu fair play i udanej zabawy – dodaje Jarosław Piskorek.

Turniej zorganizował Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

Wyniki: SP Pomyków – SP Dziebałtów 15:11, SP Modliszewice – SP Kazanów 16:4, SP Dziebałtów – SP Kazanów 11:9, SP Modliszewice – SP Pomyków 17:3, SP Modliszewice – SP Dziebałtów 11:5, SP Pomyków – SP Kazanów 12:8.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Modliszewice, 2. SP Pomyków, 3. SP Dziebałtów, 4. SP Kazanów.