Motoserce z ważną akcją. Zebrali 42 litry krwi! (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

42,4 litry krwi oddanej przez 106 osób, 300 motocykli to bilans 10. edycji Motoserca, akcji zorganizowanej przez konecką Czarną Flotę.

W województwie świętokrzyskim spada liczba krwiodawców, a potrzeby pacjentów rosną. Od lat w Końskich tuż przed wakacjami Czarna Flota organizuje wielką akcję, której celem jest właśnie zbiórka krwi. Tak też było i w tym roku, kiedy po przerwie Motoserce powróciło na mapę koneckich wydarzeń. Wszyscy chętni mogli oddawać krew już kilka dni wcześniej w koneckim szpitalu.W dniu imprezy w sali wystawowej Domu Kultury powstał mobilny punkt poboru, do którego ustawiały się kolejki chętnych. Łącznie przez kilka dni krew oddało 106 osób, z czego nieco ponad 30 w Domu Kultury! Łącznie dało to dokładnie 42,4 litra krwi.

Jak informuje Mirosław Motyl, szef koneckiej Czarny Floty na zaproszenie odpowiedzieli motocykliści m.in. z Kielc, Opoczna, Przedborza. Tradycyjnie można było nie tylko oglądać motocykle, ale również zapytać niemal o wszystko ich właścicieli. Nie brakło chętnych do wykonania pamiątkowych zdjęć. Wiele działo się na scenie. Zagrali na niej wykonawcy zaprzyjaźnieni z motocyklistami. Można było posłuchać grup: Sufler, Milky Boys, S. Band, Amrou Kithin.  Jubileuszowe, bo już 10. Motoserce zakończyła widowiskowa parada motocyklowa, która przejechała ulicami Końskich. Wzięło w niej udział ponad 300 motocykli.

 

Dodaj komentarz