Plac zabaw w Smykowie otwarty. To nowe miejsce spotkań dzieci i dorosłych (wideo, zdjęcia)

1
4

Nowy plac zabaw w Smykowie już otwarty. Od Dnia Dziecka korzystać mogą z niego młodzi mieszkańcy sołectwa, a starsi odpoczywać w zacienionej altanie. Atrakcją jest również smerfne grafitti.

– Chcieliśmy, aby plac zabaw powstał właśnie w tej części Smykowa. Mamy wiele dzieci, które po prostu chcą się bawić, a plac, który działa przy orliku po prostu jest za daleko, a żeby do niego dotrzeć trzeba pokonać ruchliwą trasę – mówi Grażyna Surma, sołtyska Smykowa, która wraz z Radą Sołecką zwróciła się do wójta o budowę placu.

 

Jak przyznaje wójt Józef Śliz rozpoczęcie inwestycji było możliwe dzięki kupnie działki od jednej z mieszkanek. Później już ruszyły prace. Działka wymagała gruntownej zmiany, wycięcia krzaków i porastających ją drzew. Okazało się, że mieszkało na niej wiele żmij. Wiele prac zostało wykonanych przez mieszkańców społecznie. Na placu zamontowano zarówno huśtawki, karuzelę jak i elementy małej siłowni napowietrznej. Nie zabrakło również ławek. Nieco wyżej ustawiono wielką wiatę, w której będą mogły odbywać się sołeckie spotkania np. przy grillu. Całość inwestycji kosztowała nieco ponad 80 tys. zł.  W Dniu Dziecka dokonano nie tylko przecięcia wstęgi, sprzęty poświęcił ks. proboszcz Piotr Supierz.

 

Wzrok wszystkich bawiących się podczas uroczystego otwarcia przykuwało kolorowe grafitti wykonane społecznie przez dwóch konecczan: Damian Wilk i Arkadiusz Orman, którzy odpowiedzieli na zaproszenie sołtys Grażyny Surmy i Katarzyny Roguli. Niezbędne materiały zapewnili Bernadeta Waldemar ZbrógowieWioletta i Grzegorz Piecowie oraz przedsiębiorcy z sołectwa. Na drewnianym budynku przylegającym do placu powstała wioska smerfów!

Wojciech Purtak

1 KOMENTARZ

  1. co wioska to swietlica, co wioska to plac zabaw, po cholere tego tyle, wybudowac latwo, ale kto to doposazy, utrzyma pracownikow i bedzie dbal o konserwacje i bezpieczenstwo dzieci. wojcina chce miec poparcie na kazdej wsi, wiec wszystkich chce obdarowac placem zabaw. niedlugo bedzie wiecej placow niz samych dzieci!!!

Dodaj komentarz