Sukces drużyn z Niekłania Wielkiego i Nieświnia

flash Gorące tematy Sport

Drużyna PSP w Niekłaniu Wielkim wywalczyła drugie, a ekipa SP w Nieświniu trzecie miejsce w finale wojewódzkim w minisiatkówce czwórek chłopców.

Zawody rozegrano w Mircu (powiat starachowicki). O miano najlepszej drużyny w województwie rywalizowało sześć ekip podzielonych na dwie grupy. W grupie A walczyły: SP Mirzec, SP Rudki 3 pkt. i SP nr 1 Busko-Zdrój, a w grupie B: PSP Niekłań., SP Nieświń i SP Kluczewsko. Nasze drużyny osiągnęły wielki sukces. Drużyna z Niekłania zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z gospodarzami zawodów, a SP Nieświń stanęła na trzecim stopniu podium pokonując w decydującej rozgrywce SP Rudki. Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Niekłania Wielkiego został Mateusz Jańczyk, a w SP Nieświń – Krzysztof Bajor.

Grupa A: Mirzec – Rudki 2:0, SP1 Busko-Zdrój – Rudki 1:2, Mirzec – SP1 Busko-Zdrój 2:0. Kolejność: 1. SP Mirzec 4 pkt., 2. SP Rudki 3 pkt., 3. SP1 Busko-Zdrój 2 pkt..

Grupa B: Kluczewsko – Niekłań 0:2, Nieświń – Niekłań 0:2, Kluczewsko – Nieświń 1:2. Kolejność: 1. PSP Niekłań 4 pkt., 2. SP Nieświń 3 pkt., 3. SP Kluczewsko 2 pkt.

Mecz o 3 miejsce: Rudki – Nieświń 0:2

Mecz o 1 miejsce: Niekłań – Mirzec 0:2

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Mirzec, 2. PSP Niekłań Wielki, 3. SP Nieświń, 4. SP Rudki, 5-6. SP nr 1 Busko-Zdrój i SP Kluczewsko.

Składy naszych drużyn
PSP NIEKŁAŃ WIELKI: Kacper Bała, Piotr Bała, Artur Garbacz, Mateusz Jańczyk, Kacper Kaleta, Oskar Mastalerz, Ernest Milner, Konrad Połeć, Adam Rurarz, Mikołaj Rybicki, Konrad Maleszak. Opiekun Artur Bała.
SP NIEŚWIŃ: Krzysztof Bajor, Jan Kijewski, Emil Piwowarczyk, Paweł Słowiński, Bartosz Telecki, Mateusz Rudyk, Antoni Skuza, Marcel Ślifierz, Antoni Balcerak, Eryk Wróbel. Opiekun Rafał Skowron.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz