„Herkulesi” w kadrze Polski!

0
3
Edward Rożnowski

Trzech siłaczy MUKS „Herkules” Modliszewice zostało powołanych do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym. To Dawid Stachurski, Michał Rożnowski i Edward Rożnowski.

To z pewnością będzie wydarzenie roku dla sztangistów MUKS „Herkules” Modliszewice. W dniach 12-17 czerwca br. w Pabianicach odbędą się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym, podczas których zaprezentują się zawodnicy naszego klubu: Dawid Stachurski (kategoria do 67,5 kg juniorów), Michał Rożnowski (kat. do 82,5 kg Open) i Edward Rożnowski(kat. do 100 kg Open).

Debiutant Dawid

Dla Stachurskiego będą to wyjątkowe zawody. – Dawid po raz pierwszy włoży dres z napisem „Polska”. Dla mnie jako trenera to wielki zaszczyt, że wprowadziłem do kadry narodowej kolejnego wychowanka. Jest znakomicie przygotowany i z pewnością powalczy o medal. Cieszę się bardzo z powrotu na międzynarodową arenę mojego syna Michała, który trzy lata temu zdobył na Ukrainie mistrzostwo świata. Myślę, że na ME podium jest w jego zasięgu – przekonuje Edward Rożnowski

Po raz pierwszy w kat. Open

Osobny rozdział to Edward Rożnowski, który po raz pierwszy wystąpi w kat. wagowej do 100 kg i to w kat. Open. To nie pomyłka. „Herkules” po raz kolejny zmierzy się z rywalami młodszymi od siebie o 30 i więcej lat. – To będzie megasensacja! Do startu zgłosiło się już ponad 400 zawodników z całej Europy. O sukces będzie bardzo ciężko, ale organizatorzy zapowiedzieli skrupulatne kontrole antydopingowe, co mnie bardzo cieszy. O moje zdrowie dbają dr Bartosz Wasilczyk z Warszawy oraz konecczanie: dr Sławomir Marczewski i oczywiście dr Cezary Struzik. Mocno trzymajcie za nas kciuki! – prosi Edward Rożnowski.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz