Przecięli wstęgę, otworzyli Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie

flash Galeria Gowarczów

Wyczekany Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie został uroczyście otwarty. Pierwsi pacjenci będą przyjmowani od 2 lipca.

O budowie ośrodka pisaliśmy wielokrotnie. Byliśmy przy wbiciu łopaty, zaglądaliśmy na plac budowy i wreszcie do gotowych wnętrz. Teraz o tym, jak wygląda nowa gminna przychodnia mogli się przekonać wszyscy chętni mieszkańcy gminy Gowarczów. W minioną sobotę dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Historycznego aktu dokonali wójt Stanisław Pacocha, wicewójt Marzena Dziewit, Sławomir Stańczyk, przewodniczący Rady Gminy, sekretarz  Dorota Lachowicz, Jan Marcin, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  Jan Prasał, Wojciech Banasik, przedstawiciel wykonawcy firmy Agrobud, reprezentantki mieszkańców Anna Siatkowska, Marta Kamoda oraz ks. proboszcz Marek Maciążek, który poświęcił obiekt.

 

Po części oficjalnej wszyscy mogli zwiedzić przychodnię. Wielkie zainteresowanie wzbudzała poradnia dla dzieci, w której na ścianie w poczekalni artyści działający w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie namalowali imponujące akwarium z kolorowymi rybkami. Odpowiadały za to dyrektor Elwira Sibiga i instruktorka Małgorzata Gałązka. W pomieszczeniu, w którym za kilka tygodni działać ma apteka urządzono poczęstunek. Na gości czekały pyszne ciasta i okolicznościowy tort.

 

Ośrodek pacjentów przyjmować będzie od 2 lipca, a nie jak początkowo zapowiadano już od czerwca. Wiąże się to z umowami z NFZ. Na pacjentów czekać będą jak dotychczas lekarze Jan Prasał, Marta Kałużna, Marek Bińkowski oraz stomatolog Paweł Włodarczyk. W ośrodku znajdują się dwa gabinety lekarskie, gabinety pediatryczne, gabinet zabiegowy, gabinet stomatologiczny, punkt szczepień, gabinet pielęgniarki środowiskowej, oraz rejestracja z osobnym wejściem na oddział ogólny i dziecięcy jak również pomieszczenia sanitarne. Nowością będzie rehabilitacja oraz  kolejni specjaliści, a także przestronna apteka.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz