Kuba Stachurski pobił rekord świata w ciągu martwym! (wideo)

flash Sport

Podczas  festynu na placu szkolnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich doszło do niecodziennej sytuacji. Jakub Stachurski, uczeń tej szkoły, pobił własny rekord świata w ciągu martwym!

Piknik „Żyj zdrowo i na sportowo” w koneckim „Ekonomiku” był okazją do zachęcenia gimnazjalistów do wyboru tej szkoły na kolejnym etapie kształcenia. Było wiele atrakcji. Zaprezentował się także – i to jak! – Jakub Stachurski, uczeń ZSP3, mistrz Polski juniorów w trójboju siłowym i rekordzista świata w ciągu martwym juniorów do lat 17 w kategorii do 67,5 kg. Wspólnie ze swoim trenerem Edwardem „Herkulesem” Rożnowskim postanowił dać pokaz swoich ogromnych możliwości i pobić własny rekord świata, który wynosi 196 kg. – To co pokazał Kuba w tym niesamowitym upale, niemal w samo południe, z pewnością przejdzie do historii „Ekonomika”. W ostatniej próbie, w obecności nauczycieli, koleżanek i kolegów oraz gości, zaatakował niesamowity ciężar: 200 kg! Próbę zaliczył w kapitalnym stylu, a owacjom nie było końca. Jest to oczywiście rekord nieoficjalny – mówi uradowany Edward Rożnowski.

 

 

Nie każda szkoła może się pochwalić sztangistą światowego formatu. Wszystkich rozpierała duma z tego wyczynu, a najbardziej trenera Rożnowskiego, Iwonę Szczepanik, wychowawczynię naszego siłacza i Beatę Fidor, dyrektor szkoły. – Myślę, że tym wyczynem Kuba przekona swojego nauczyciela wf Grzegorza Stępnia, żeby otrzymać właściwą ocenę z tego przedmiotu, gdyż do tej pory był… zagrożony. To wszystko wynikło z programu szkoleniowego w naszym klubie, czyli „Herkulesie” Modliszewice. Uważam, że ten niezwykły sztangista swoją postawą na pomoście, jak i poza nim, z białym orłem na piersi jako członek kadry narodowej, nadal będzie rozsławiał szkołę, której jest uczniem – kończy Edward Rożnowski. Wideo z pobicia rekordu znajdziecie na naszym portalu www.konecki24.pl.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz