Jednostki OSP z gminy Stąporków z nowym sprzętem (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Stąporków

Druhowie z jednostek OSP w gminie Stąporków otrzymali sprzęt, jaki pozyskano dzięki wnioskowi, jaki stąporkowski Urząd Miejski przygotował do Funduszu Sprawiedliwości.

Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w miniony czwartek na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie. – Minister Zbigniew Ziobro zdecydował o przekazaniu kwoty 100 mln zł na rzecz wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Z tej kwoty wartość 5,5 mln zł trafiła do województwa świętokrzyskiego. Proporcjonalnie te środki popłynęły do gminy Stąporków. Pan minister uznał, że służba druhów zasługuje na największe uznanie  – mówił Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski, dyrektor świętokrzyskiego biura ministra Zbigniewa Ziobro, który przekazywał druhom sprzęt jako reprezentant Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprzęt przekazywał Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski.

 

Krótkie spotkanie poprowadził Dariusz Jabłoński, komendant gminny OSP. Później już doszło do przekazania sprzętu. Druhowie otrzymali go od Mariusza Goska oraz burmistrz Doroty Łukomskiej oraz Jacka Kołodzieja, przewodniczącego Rady Miejskiej i radnego Kacpra Dajczera. Sprzęt otrzymały jednostki: OSP Adamek, OSP Gosań, OSP Kozia Wola, OSP Niekłań Mały, MOPS Stąporków, OSP Mokra i OSP Odrowąż.
Podczas spotkania burmistrz Dorota Łukomska zaznaczała, że otrzymane sprzęty to nie jedyne wsparcie, jakie w ostatnim czasie gmina Stąporków otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości.- Pamiętajmy o tym, że piękny wóz z wyposażeniem, który otrzymała OSP Krasna w całości został sfinansowany ze środków właśnie z Funduszu Sprawiedliwości. To docenienie pracy naszych druhów – zaznacza burmistrz Łukomska.

 

Dodaj komentarz