Pękala buduje Komitet Powiatu Koneckiego. Czas na starostwo?

flash Radoszyce

Michał Pękala, burmistrz Radoszyc rozpoczyna budowanie komitetu wyborczego, który powalczy o miejsca w Radzie Powiatu. – Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy mają pomysł na rozwój dla naszego powiatu – zachęca.

To może być niespodzianka.  Michał Pękala, burmistrz Radoszyc postanowił stworzyć listy do Rady Powiatu i wystawić je w jesiennych wyborach. –  Realizując szereg kluczowych inwestycji wierzę, że nie tylko nasza Gmina, ale cały powiat będzie się dynamicznie rozwijać, a nowo powstała infrastruktura polepszy warunki bytowe tak, aby mieszkańcom żyło się po prostu lepiej. Powtarzając słowa bardzo mi bliskie – nie obietnicami, a czynami… wspólnie działajmy! – napisał Pękala na swoim profilu na Facebooku.

Głosy z innych gmin

Zapytaliśmy burmistrza o konkretne działania i plany. – Docierały do mnie głosy z innych gmin naszego powiatu od osób chętnych do współpracy. Pomysł stworzenia list do Rady Powiatu to właśnie odpowiedź na zapotrzebowanie i chęć zmian. Wierzę, że w każdej gminie znajdą się osoby, które będą chciały wejść do naszego zespołu – mówi burmistrz Michał Pękala. Szczegóły działań zmierzających do zbudowania list, podobnie jak nazwiska potencjalnych kandydatów, nie są jeszcze znane. Jak zapewnia burmistrz, będą to osoby doskonale znane  i cenione w swoich środowiskach, nie zabraknie na nich osób z doświadczeniem jak i też młodej krwi, której brakuje w Radzie Powiatu.

Wspólny sukces

Czy nowy komitet oznaczać będzie zmiany w samorządowej karierze Pękali? – Dementuję pogłoski mówiące zarówno o moim starcie do Rady Powiatu, czy na burmistrza Końskich, bo takie informacje też ostatnio się pojawiły. Dla mnie najważniejsza zawsze była i będzie gmina Radoszyce. Wierzę jednak, że wspólnie z przedstawicielami innych gmin odniesiemy wspólny sukces – dodaje.

 

Dodaj komentarz