Odebrali główną nagrodę od znanego YouTubera

Fałków flash Gorące tematy

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie, jako jedna z pięciu szkół w całej Polsce i jedyna w województwie świętokrzyskim, została laureatem nagrody I stopnia w finale 8 edycji ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie wykazali się ogromną kreatywnością przy organizacji działań w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, największego tego typu w Polsce, w realizację którego włączyło się niemal 1.000.000 uczniów i 20.000 nauczycieli. Zadaniem fałkowian było przygotowanie wydarzenia angażującego społeczność lokalną, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywania posiłków i nie marnowanie jedzenia.

Zdrowy Dzień Wiosny

Szkoła zorganizowała akcję „Dzień Wiosny – żyj smacznie zdrowo i na sportowo”. Na to przedsięwzięcie konkurencje kulinarne, plastyczne, rozgrywki sportowe. Impreza łączyła idee zdrowego odżywiania z integracją, wspólnym spożywaniem posiłków, niemarnowaniem jedzenia oraz rywalizacją sportową. Tak pieczołowicie przygotowane wydarzenie społeczne nie mogło pozostać niezauważone przez jurorów konkursu, którzy jednogłośnie przyznali mu tytuł jednego z pięciu najlepszych w całej Polsce i jedynego w województwie świętokrzyskim.

Sheo wręczył nagrodę

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we środę 13 czerwca w hali sportowej w Fałkowie, gdzie obecna była ekipa programu „Żyj smacznie i zdrowo”. W części oficjalnej uroczystości główną nagrodę wręczył fałkowianom znany YouTuber Sheo, ambasador programu. – To niesamowite, historyczne wydarzenie dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy nagrodę główną! Do naszej szkoły trafił laptop, bon na 15.000 zł do zrealizowania w sklepie sportowym Decathlon oraz koszulki i worki dla zwycięskiej klasy – cieszy się opiekun i koordynator fałkowskiego projektu Hubert Szymczyk, któremu pomagali Iwona Błońska,Marzena Kuzdak i Robert Soboń.

Yedzo Show

Przedstawiciele programu zgotowali laureatom głównej nagrody mnóstwo atrakcji pod hasłem „Yedzo Show”. – Wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice mogli uczestniczyć w pięciu różnych atrakcjach: sumo na macie, gra Yedzo, konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu, w którym trzy najlepsze osoby wygrały nagrody, bar sałatkowy wraz z poradami dietetyczki Katarzyny Zadki oraz to, co cieszyło się największą popularnością, czyli chwila z Sheo – fotobudka i autografy. Dzień minął bardzo szybko, atrakcji było mnóstwo, a uśmiechy na twarzach mówiły wszystko! – kończy Hubert Szymczyk.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz