Kuźnice Koneckie: Inscenizacje historyczne i rajd rowerowy za orszakiem Kazimierza Wielkiego

flash Końskie

Znamy szczegóły Kuźnic Koneckich, które w tym roku potrwają tylko jeden dzień. Wydarzenie poświęcone będzie królowi Kazimierzowi Wielkiemu, jego szlakiem ruszy rajd rowerowy. Zachęcamy do udziału!

Tegoroczne, 19. już, Kuźnice Koneckie zaplanowano na sobotę 7 lipca. Rozpocznie o godz. 9.45 na placu przy Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli start II Rajdu Rowerowego pod hasłem „Z orszakiem króla Kazimierza Wielkiego”. Jego uczestnicy przejadą przez Lipę, Fałków do Maleńca, gdzie odbędą się poszczególne części Kuźnic. Uczestnikiem rajdu może być każda osoba pełnoletnia oraz dzieci i młodzież szkolna pod warunkiem sprawowania nad nią opieki przez rodzica, opiekuna prawnego lub nauczyciela. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca w urzędach gmin w  Fałkowie i Rudzie Malenickiej oraz w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz biurze PTTK. Udział jej bezpłatny.

Co ważne na Kuźnice będzie można pojechać bezpłatnych autobusem na trasie Końskie – Lipa – Fałków – Maleniec – Końskie. Odjazd o godz. 11.45 sprzed starostwa. Uczestnicy rajdu i wycieczki autokarowej są ubezpieczeni. Zgłaszając grupę dzieci należy pamiętać o przepisach dotyczących organizacji i sprawowania opieki nad nimi (ważne: liczba opiekunów na grupę osób). Szczegółowe informacje w Wydziale Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich, tel.: 41 260 47 16 oraz 41 260 48 27.

W programie tegorocznych Kuźnic znalazły się elementy inscenizacji historycznej związanej z pobytem króla Kazimierza Wielkiego na Konecczyźnie. O godz.  14 na boisku przy szkole w Lipie będzie można obserwować króla na łowach, o godz. 16.30 w Fałkowie w parku podworskim przypomniany zostanie moment nadania praw miejskich dla Fałkowa z 1340 roku. O godz. 18 przed Zabytkowym Zakładem Hutniczym w Maleńcu poznamy laureatów nagród m.in. Marek Koneckim. Zaplanowano również pokazy strażackie oraz koncert zespołu Baby Rock.

 

 

Dodaj komentarz