Ominął sarnę, rozbił auto w rowie

flash Gorące tematy Paragraf

Na drodze K74 fiat omijał sarnę, która wybiegła na jezdnię. Auto wpadło do głębokiego przydrożnego rowu. Nikomu nic się nie stało, lecz auto zostało poważnie uszkodzone. Policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny.

St. sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów poinfmorwał, że na drodze  K74, kolizję z samochodem spowodowała sarna. Fiat kierowany przez 25-letniego mężczyznę jechał z Łodzi w kierunku Kielc. W pewnym momencie, z lasu  na jezdnię niemal przed maskę samochodu wybiegła sarna. 25-latek gwałtownie skręcił w lewo, ominął sarnę, ale wpadł do głębokiego rowu.  Policjanci, którzy zostali wezwani do tego zdarzenia, zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny fiata, ze względu na uszkodzenia, które uniemożliwiały jazdę.

Nie wymagali pomocy lekarskiej

Gdy druhowie strażacy i strażacy ratownicy dowodzeni przez dh Gerarda Pachuca, a chwilę później asp. sztab. Arkadiusza Wnukowskiego dotarli na skrzyżowanie, zobaczyli, że w przyrożnym rowie znajduje się fiat stilo. Kierowca, 25-letni mężczyzna i w takim samym wieku pasażerka opuścili auto kilka minut wcześniej. Wyszli o własnych siłach. Nie wymagali pomocy medycznej, odmówili wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy obejrzeli auto. Nie zauważyli wycieków płynów eksploatacyjnych, niemniej strażacy odłączyli  akumulator od instalacji elektrycznej auta. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa karoseria samochodu osobowego oraz wybite zostały dwie boczne prawe szyby – powiedział nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP. -Na czas wyciągania samochodu, strażacy  wspólnie z policjantami kierowali ruchem samochodów  na K74. Przy użyciu wyciągarki samochodowej wrak auta został wyciągnięty na jezdnię i został odholowany na lawetę. W akcji ratownictwa technicznego udział brał  zastęp strażaków ratowników JRG i dwa zastępy OSP KSRG Ruda Maleniecka

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz