W Pomykowie walczyli w duchu fair play

Gorące tematy Sport

Drużyna Szkoły Podstawowej w Modliszewicach zwyciężyła w turnieju minikoszykówki szkół podstawowych o puchar burmistrza miasta i gminy Końskie.

Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pomykowie. Uczestniczyły w nich drużyny składające się z dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z Dziebałtowa, Pomykowa oraz Modliszewic. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich gości przez Marcina Zielińskiego, wiceburmistrza Końskich oraz Ewę Szczepanik, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie, sędzia główny turnieju Dariusz Sokołowski dał sygnał do rozpoczęcia rozgrywek w systemie „każdy z każdym”. – Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli wf szkół uczestniczących w zawodach, po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła SP w Modliszewicach. Kolejne miejsca zajęły SP Pomyków i SP Dziebałtów – w imieniu organizatora relacjonuje Jarosław Piskorek.

Nagrodzili i poczęstowali

Najlepszym zawodnikiem zawodów uznany został Jakub Milcarz ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, natomiast na najlepszą zawodniczkę wybrano Maję Kijewską, również ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach. – Wyróżnieni gracze otrzymali dyplomy oraz plecaki turystyczne. Za uzyskane miejsca w zawodach wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów, którym wręczono upominki i dyplomy. W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy, po którym na ręce gospodarzy zawodów została przekazana nagroda w postaci ochraniaczy na kolana ufundowana przez Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich. Po zakończeniu turnieju organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za znakomitą postawę sportową, walkę w duchu fair play i udaną zabawą – dodaje Jarosław Piskorek.

Turniej pod honorowym patronatem burmistrza Krzysztofa Obratańskiego zorganizował Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

Wyniki
SP Pomyków – SP Dziebałtów 30:2, SP Modliszewice – SP Dziebałtów 28:4, SP Modliszewice – SP Pomyków 22:14.
Końcowa klasyfikacja: 1. SP Modliszewice, 2. SP Pomyków, 3. SP Dziebałtów.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz