Najlepsi z najlepszych otrzymali stypendia i wyróżnienia

flash Gorące tematy Oświata

W I LO im. KEN w Końskich najlepszym z najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych uroczyście wręczano stypendia i wyróżnienia fundowane przez dyrektorów szkół.

Na uroczystość wręczania stypendiów i wyróżnień fundowanych przez dyrektorów  szkół ponadgimnazjalnych, jakie 21 czerwca br., odbyło się w I LO im.KEN przybyli Bogdan Soboń, starosta konecki, Dorota Duda, członek zarządu starostwa, Czesław Kurcbart wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Krzysztof Stachera naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia.

Wręczanie nagród

Na scenie pojawiła się  Beata Jakubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Końskich. Przedstawiła swoich prymusów wytypowanych do stypendium i wyróżnienia. Opowiedziała o ich osiągnięciach, zdobytych lokatach w równych konkursach, pracy w wolontariatach. Wspomniała wysiłek jaki rodzice włożyli w ich wychowanie. Stypendystką dyrektora została Maria Balińska, a wyróżnienie otrzymał Kamil Polak. Oprócz nagrodzonych pojawili się ich rodzice. Widać było, że całym sercem, duszą i ciałem  przeżywają moment uhonorowania ich pociech. Bogdan Soboń wręczał wyróżnionym nagrody i dyplomy, Dorota Duda  i Czesław Kurcbart suweniry fundowane przez starostwo.

Godni naśladowania

Następnie na scenie pojawiła się Beata Salata, dyrektor II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Chwaliła swoje prymuski, które na nagrody zapracowały nauką, zajęciami w różnych zespołach tematycznych. Stypendium otrzymała Aleksandra Zmieniecka, która jest kandydatką do stypendium prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Prasał. Jan Słuszniak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Sportowo Wychowawczego w Baryczy nagrodził stypendium Damiana Baczewskiego,znakomitego ucznia, sportowca ponad miarę, młodego człowieka godnego naśladowania w każdym calu. Wyróżnienie otrzymała Ewa Hajduk.

ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie reprezentowała Hanna Rzepka, dyrektor placówki, która o swoich nagrodzonych uczniach wygłosiła laudację. Podkreślała wartości i przymioty Sylwii Stępień, która otrzymała stypendium i wyróżnionego Dariusza Sidora. Jan Rybiński, dyrektor ZSP nr 2 im.gen.Antoniego Piwowarczyka uznał, że stypendystą została Patrycja Franaszczyk, a Żaneta Jaros  otrzyma wyróżnienie. Tak jak poprzedni dyrektorzy podkreślał zasługi swoich prymusek w nauce, zachowaniu, społecznych wymiernych działaniach i pracy na rzecz wielu potrzebujących pomocy ludzi.

Wartości i osiągnięciaStypendium dyrektora ZSP nr 3 otrzymała Angelika Dudka, a wyróżnienie  Katarzyna Pukal. Dyrektor Beata Fidor chwaliła swoje uczennice za wielkie serca, wielką wiedzę ocenianą na najwyższe stopnie. Za pracę na rzecz szkoły, rozsławianie jej imienia, wolontariat i inne osobiste osiągnięcia. I jako ostatni w tegorocznej edycji wręczania stypendiów, na scenie pojawił się gospodarz uroczystości, Wojciech Jasnos, dyrektor I LO im.KEN. Ogłosił, że stypendium otrzymuje Jakub Jędrasik, a wyróżnienie Weronika Sapieha. Jak poprzednicy również podkreślał  uczniów ich wartości, których obu młodym ludziom nie brakuje.

 Chwila rozrywki

Nauczycielka I LO, Ewa Młynarczyk-Wróbel przygotowała na tę uroczystość program artystyczny z głębokim przesłaniem kierowanym do znakomitych uczniów, stypendystów. Ze sceny płynęły słowa poetów, pisarzy, filozofów i piosenki ze znakomitymi tekstami. Konferansjerkę prowadzili Aleksandra MaciejczykHubert Zaleśny, a przed publicznością występowali: Wiktoria Karbownik, Wojciech Kołodziejczyk, Justyna Bubel, Julia Kasielska, Zuzanna Szlenk, Alicja Woldańska, Julia Gałgan, Dominika Jakubowska i Daria Hyb.

MARIAN KLUSEK

 

Dodaj komentarz