Nasza poetka promuje swój tomik

Gorące tematy Rozmaitości

Konecka poetka Janina Malicka promuje swój najnowszy tomik „Pomiędzy marzeniami”. Kilka dni temu gościła w Starachowicach i Rusinowie Koneckim.

Po bardzo udanych spotkaniach w Końskich Janina Malicka ruszyła ze swoją poezją w świat. Kilka dni temu gościła w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rusinowie Koneckim, pod Radomiem. Spotkanie zostało perfekcyjnie przygotowane przez uczniów, którzy przygotowali się do spotkania z naszą poetką i przeprowadzili je w formie wywiadu. Janina Malicka wręczała również nagrody w konkursie czytelniczym. – Kiedy weszłam dzieci były smutne, zamyślone, a podczas spotkania ich nastrój się zmieniał, byli zainteresowani, a na końcu na ich twarzach pojawił się szczery uśmiech. Jestem taka szczęśliwa To były dwie godziny, a warte diamentu – opowiada Janina Malicka. Jak podkreśla dotąd jest urzeczona atmosferą i życzliwością, z jaką spotkała się ze strony zarówno uczniów jak i organizatorów na czele z dyrekcją.

Zaproszona do Starachowic

To nie jedyne spotkanie promujące tomik „Pomiędzy marzeniami”.  Tym razem zaproszenie przyszło z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, w której pani Janeczka jest bardzo mile widzianym gościem. Podobnie jak poprzednio i tym razem na naszą poetkę czekało wielu wielbicieli jej twórczości. Były opowieści o nowych wierszach i inspiracjach, ale przede wszystkim czytanie poezji. Po spotkaniu do Janiny Malickiej ustawiła się kolejka osób chętnych do otrzymania autografu. – Byłam wzruszona tak serdecznym przyjęciem i jestem bardzo wdzięczna za to, że moja poezja trafia do serc czytelników nie tylko w rodzinnych Końskich – mówi.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz