Słynne obrazy na zdjęciach Natalii Brzozowicz (galeria)

flash Galeria Gorące tematy Końskie

Takiego projektu fotograficznego, w który zaangażowana została młodzież, w Końskich jeszcze nie było. Natalia Brzozowicz z koleżankami z I LO im. KEN postanowiła przenieść słynne obrazy na fotograficzną kliszę. Sprawdźcie, jak im wyszło.

Natalia Brzozowicz jest tegoroczną absolwentką I LO im. KEN w Końskich. Tuż przed końcem roku szkolnego postanowiła zaprezentować swoim koleżankom i kolegom wyjątkową wystawę swoich fotografii. To niejako ukoronowanie pracy Natalii, bo przez ostatnie trzy lata towarzyszyła ze swoim aparatem wszystkim ważnym szkolnym uroczystościom, była też liderem pierwszej koneckiej edycji Szlachetnej Paczki. – Zdjęcia lubiłam robić od dawna, popatrywałam tatę, który jest fotografem. Tak poważnie zajęłam się fotografią kilka lat temu. Teraz pracuję wraz z tatą np. podczas rodzinnych uroczystości: wesel, chrzcin – opowiada Natalia.

 Szukanie rekwizytów

Na zakończenie przygody z I LO Natalia pokazała wystawę składającą się z 16 zdjęć inspirowanych słynnymi obrazami.  Wybór padł m.in. na Leonarda da Vinci i „Damę z łasiczką” czy „Dziewczynę z perłą” Jana Vermeera. – Taki pomysł podsunęła mi polonistka Małgorzata Bieńkowska-Dębska. Wybrałam obrazy zarówno takie, które znają wszyscy, jak i mniej znane. Później zaczęłam szukanie modelek. Chciałam, żeby były to dziewczyny z naszej szkoły i tak się stało – opowiada. Większość z nich z radością i zapałem przyjęło propozycję wcielenia się w muzy malarzy. Później przyszedł czas na gromadzenie rekwizytów pojawiających się obrazach i oczywiście kostiumów. Wszystkie pochodziły z domu Natalii lub jej znajomych i rodziny, np. za słynną łasiczkę z obrazu Leonarda da Vinci posłużył…babciny szal.

 Szkolne studio

W fotograficzne studio zmieniła się scena na sali rekreacyjnej. – Była to pewna trudność, bo nie mogłam tu przenieść np. lamp, z którymi pracuję, kiedy robię zdjęcia w studio. Chodziło przede wszystkim o ustawienie światła, ale efekt okazał się być zaskakująco dobry – zaznacza młoda pani fotograf. Przed obiektywem stanęły uczennice i absolwentki już I LO: Ania Łosiak, Ola Maciejczyk, Ula Jankowiak, Paulina Dulewicz, Marysia Markiewicz, Zuzia Stępień, Natalia Kucharska, Karolina Gula, Kasia Staciwa, Agnieszka Kijewska, Natalia Bocheńska, Karolina Grzegorczyk, Agata Bielecka, Weronika Śliwak, Iza Łabendowicz, Klaudia Mikuła, Magda Jarząb, Angelika Mąka, Ola Chojnacka, Weronika Fornal, Kinga Banaśkiewicz.

Czas na studia

Chciałabym pokazać te zdjęcia również poza szkołą. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować takim projektem – mówi Natalia. Teraz oprócz swojej fotograficznej pasji skupia się na przygotowaniach do studiów. Oczywiście będą związane one z doskonaleniem fotograficznych umiejętności, ale Natalia marzy też o tym, by w przyszłości zostać dziennikarką.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz