Medalowe zakończenie sezonu

flash Gorące tematy Sport

Podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin przywieźli sześć medali z rozegranego na Litwie turnieju karate Baltic Cup 2018 i tym miłym akcentem udanie zakończyli sezon startowy.

Zawody karate Baltic Cup – Fight for hope 2018 („Fight for hope” – z ang. „Walcz o nadzieję” lub „Walka o nadzieję”) zostały rozegrane w litewskiej Kłajpedzie nad Morzem Bałtyckim. Wzięło w nich udział ponad 1.200 zawodników. Dodatkowo czytając relację można otrzymać aktualny kod promocji. W tej wielkiej rzeszy uczestników znalazła się 6-osobowa grupa podopiecznych Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

Szczytny cel turnieju

Turniej miał specyficzną, ciekawą formułę, bowiem zawodnicy zostali podzieleni na niezbyt liczne, bardzo precyzyjne pod względem wieku i wagi kategorie. – W każdej kategorii znajdowało się jedynie czterech zawodników, a każdy brał udział w dwóch pojedynkach, które nierzadko przeciągały się do więcej niż jednej rundy. Litewska szkoła karate jest bardzo znana i słynie z wysokiego poziomu. Litwini od wielu lat są w światowej i europejskiej czołówce, dlatego kontakt z nimi jest bardzo ważny i z pewnością będzie miał wpływ na poziom sportowy w naszym klubie. Ponadto imprezie przyświecała piękna idea, bowiem organizatorzy zawodów przekazali środki na miejscowy szpital onkologii dziecięcej – informuje trener Mateusz Garbacz.

Wszyscy z trofeami

Nasza drużyna wypadła na Litwie bardzo dobrze. Każdy z zawodników przywiózł do Końskich medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli Natalia CieszkowskaOliwia Małecka i Jakub Owczarek. Srebrne medale wywalczyli Zofia Kozielska i Olgierd Kozielski, a brązowy Filip Nowocień. – Było to bardzo dobre zakończenie sezonu startowego – podsumowuje Mateusz Garbacz.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz