Trzecie miejsce w województwie dla dzielnicowego z Końskich

flash Gorące tematy Paragraf

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Spośród 26 funkcjonariuszy reprezentujących 12 komend powiatowych oraz Komendę Miejską Policji w Kielcach wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych. Trzecie miejsce zdobył st. sierż. Karol Przygodzki z KPP Końskie.

W konkursie o miano „Dzielnicowego Roku” udział wzięli reprezentanci 12 komend powiatowych oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Rywalizowali w konkurencjach: praktycznym sprawdzianie udzielania pierwszej pomocy, podczas którego zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu algorytmu postępowania z osobą nieprzytomną oraz ostatecznie przeprowadzić resuscytacje krążeniowo-oddechową. Następnie wykazywali się umiejętnościami strzeleckimi. Każdy z nich musiał przebiegnąć kilkudziesięciu metrów, w pozycji stojącej pięć razy strzelić do tarczy oddalonej o 15 metrów, a po wymianie magazynka oddanie kolejnych pięć strzałów z pozycji niskiej.

Miło i grzecznie

Następnym zadaniem był test złożony z 60 pytań, Kodeksu Wykroczeń, Kodeksu Karnego, Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym, a także zagadnień z zakresu procedury niebieskiej karty, pracy dochodzeniowo śledczej oraz profilaktyki społecznej. Następnie w symulacji policjant przyjmował interesanta, który skarżył się na sąsiada, że samochodem notorycznie blokuje mu bramę wjazdową. W trakcie tej symulacji widać było duże doświadczenie dzielnicowych, którzy dokładnie wyjaśniali dalszy ciąg postępowania w tej sprawie.

Miejsce na pudle

Gratulacje od m.in. Andrzeja Bętkowskiego, wicewojewody świętokrzyskiego, insp. Artura Bieleckiego,pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach oraz nadkom. Jerzego Kaniewskiego, przewodniczącego Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego. Nagrody otrzymywali zdobywcy trzech miejsc: I miejsce – st. sierż. Katarzyna Lasockaz KPP w Starachowicach; II miejsce – st. sierż. Piotr Sałata z KPP w Opatowie; III – st. sierż. Karol Przygodzki z KPP w Końskich.

Po godzinach

Starszy sierżant Karol Przygodzki od 8 lat służy w policji.  Ponad dwa lata stanowisku jest dzielnicowym centrum Końskich, tej najstarszej dzielnicy miasta. Tu spotyka się  z przeróżnymi  problemami, dlatego też najmniejszej trudności nie miał podczas odgrywania konkursowej scenki przyjmowanie interesanta. Prywatnie jest kawalerem do wzięcia, posiada motocykl, którym przemierza Polskę w celach turystycznych. Interesuje się sportem, a szczególnie piłką nożna, którą uprawia amatorsko. Lubi czytać beletrystykę jak też kryminały, których treść zestawia ze swoim zawodem policjanta.

MARIAN KLUSEK

1 Komentarz dla “Trzecie miejsce w województwie dla dzielnicowego z Końskich

Dodaj komentarz