Zmienia się otoczenie koscioła. Będzie kolejna premiera!

Gorące tematy Okolice

Bardzo wiele dzieje się w Lipie. Efekty poznamy już za miesiąc. Na placu przed zabytkowym kościołem ruszyła przebudowa placu i budowa sceny. Zaawansowane są również działania związane z odnowieniem murów kościelnych. To jednak nie wszystko, bo miejscowa grupa teatralna pracuje nad premierą „Małego Księcia”.

Życie parafialne w Lipie przyspieszyło kilka lat temu, kiedy parafię objął ks. Tomasz Waśkiewicz. Oprócz działań związanych ze swoją kapłan zapoczątkował wiele innych, które zintegrowały parafian. Tym najbardziej widocznym jest działalność grupy teatralnej. Za ekipą pod kierunkiem ks. Tomasza już kilka premier. Każda z nich przyciągała na plac przed kościołem tłumy widzów nie tylko z gminy Ruda Maleniecka. Wiele wskazuje, że podobnie będzie i tym razem.

100 procent dotacji

W sobotę 4 sierpnia zostanie uroczyście oddana kościelna inwestycja. – Dzięki wspólnemu wnioskowi Urzędu Gminy i parafii w Lipie pozyskaliśmy 320 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę sceny, przebudowę placu, zakup blisko 300 krzesełek dla publiczności oraz niezbędnego sprzętu do realizacji przedstawień. Co istotne będą one służyły również do innych gminnych wydarzeń przygotowywanych w Lipie  – informuje wójt Leszek Kuca. Co ciekawe dotacja z PROW w stu procentach pokrywa koszty inwestycji. – Prowadzimy również prace związane z odnowieniem murów kościelnych, które nie przechodziły jeszcze gruntownej odnowy. Chcemy, by otwarcie placu było połączone z premierą sztuki „Mały Książę”. Nie będzie to jednak dosłowne przeniesie sztuki, nasza wersja zawiera wiele innych odniesień – informuje ks. Tomasz Waśkiewicz.

A na scenie

W spektaklu zobaczymy zarówno młodych jak i starszych parafian. W rolę główną wcieli się Michał Nowak, obok niego wystąpią m.in. Natalia Cieszkowska, Małgorzata Soboń, Bartosz Soboń, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Stachera, Jakub Kośka, Jolanta Nowak, Zuzanna Śliwińska, Maja Nowak, Marta Łuczyńska, Aleksandra Kuzdak. Premiera za miesiąc 4 sierpnia. Początek o godz. 17.15. TYGODNIK jest patronem wydarzenia.

wojciech purtak

Dodaj komentarz