Sukcesy szczypiornistek ze Stadnickiej Woli

flash Gorące tematy Sport

Koniec sezonu przyniósł drużynom Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli szereg sukcesów w piłce ręcznej dziewcząt. Gimnazjalistki zajęły 12 miejsce w kraju, a ekipa SP – drugie w województwie.

Najbardziej spektakularny sukces odniosły dziewczęta z klas gimnazjalnych. Drużyna ze Stadnickiej Woli, po po wygraniu zawodów powiatowych i zdobyciu pierwszego miejsca w województwie, nasze dziewczęta wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt (dawna Gimnazjada) rocznik 2002 i młodsze. W zawody powiatowych w Stadnickiej Woli rywalizowały trzy 3 drużyny, które grały systemem „każdy z każdym”. Ostateczna kolejność przedstawiała się następująco: 1. Gimnazjum Stadnicka Wola, 2. Gimnazjum nr 1 Końskie, 3. Gimnazjum Miedzierza. Z kolei finał wojewódzki rozegrano w Busku-Zdroju. Oto końcowa klasyfikacja: 1. Gimnazjum Stadnicka Wola, 2. Gimnazjum Masłów, 3. Gimnazjum nr 1 Końskie, 4. Gimnazjum Busko-Zdrój.

Dwunaste w kraju

Krajowy finał odbył się w Dźwirzynie w dniach 10-13 czerwca br. – W tych zawodach brały udział drużyny gimnazjów, które wywalczyły mistrzostwo swojego województwa. Nasza drużyna, która była najmłodszą w finale, bo tworzyły ją dziewczęta z rocznika 2003 i 2004, zajęła 12 miejsce – informuje Piotr Klusek, który wraz z Iwoną Banasik sprawował opiekę nad zespołem.

Skład gimnazjalistek ze Stadnickiej Woli: Zuzanna Adach, Natalia Filipczak, Julia Kępa, Magdalena Knez, Wiktoria Korzekwa, Natalia Nowek, Sara Olak, Julia Olesińska, Martyna Sara, Natalia Sosnowy, Maria Sękowska, Martyna Uzarowicz, Julita Wiaderna, Justyna Kucharska, Maja Sielezin, Wiktoria Woźniak. Opiekunowie: Piotr KlusekIwona Banasik.

Drugie w województwie

Z kolei drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli (rocznik 2005 i młodsze) wygrała zawody powiatowe. Następnie wywalczyła drugie miejsce w finale wojewódzkim ulegając w meczu o pierwsze miejsce drużynie z Kielc jedną bramką. – Najlepszą bramkarką finału wojewódzkiego wybrano Wiktorię Sielezin, a do Siódemki Turnieju wybrano jeszcze Weronikę Piskrzyńską i Martę Stąpor – dodaje Piotr Klusek.

Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli: Wiktoria Sielezin, Weronika Piskrzyńska, Julia Płyta, Monika Janas, Natalia Skoczek, Marta Stąpor, Maja Cybulska, Wiktoria Samson, Aleksandra Gardulska, Zuzanna Stanek, Vittoria Wereda, Wiktoria Kuleta, Amelia Kucharska. Opiekun Piotr Klusek.