BRAThANKI dały świetny koncert na finał Dni Gminy Fałków (zdjęcia)

0
0

Publiczność dopisała mimo kapryśnej pogody. Uczestnicy Dni Gminy Fałków zgodnie podkreślali, że tak dobrej zabawy na gminnym festynie nie było od lat. Grupa BRAThANKI porwała do zabawy wszystkich, nawet tych którzy siedzieli wygodnie na krzesłach!

Fałkowski park to bez wątpienia najpiękniejsze miejsce w powiecie koneckim, w którym organizowane są festyny. Tegoroczne święto gminy przebiegało według sprawdzonego scenariusza, który okazał się być na tyle dobry, że powoli staje się już fałkowską tradycją. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Fałkowie oraz w Czermnie.  W swoich programach nawiązywali do akcentów patriotycznych związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież otrzymała w podziękowaniu specjalnie przygotowane biało-czerwone parasolki, a w niebo poszybowały również biało-czerwone balony. Lokalnym patriotycznym akcentem była również wystawa dotycząca historii Fałkowa przygotowana przez OSP Fałków z pomocą miejscowego muzeum.

Serdecznie przywitano delegacją z ukraińskiego Pohrebyszcza, partnerskiej gminy. Na scenie wystąpili zarówno dorośli jak i młodzież, która zachęcała publiczność do wspólnych tańców przed sceną w ramach spontanicznej akcji flash mob. Ukraińskich akcentów było sporo podczas świętowania. Delegacja przekazała na ręce wójta Henryka Koniecznego wielki bochen chleba, którym później częstowano uczestników festynu.
To jednak był dopiero wstęp do poczęstunku. Zgodnie z fałkowską tradycją częstowano regionalnymi potrawami. Wszystkie dania były oczywiście bezpłatne, więc nic dziwnego, że ustawiały się do nich długie kolejki. Przygotowano m.in. po pół tysiąca porcji kugla, pierogów z grzybami, kapusty z grochem czy chleba ze smalcem i ogórkiem. Zadbano również o wielbicieli kiełbasek i kaszanek z grilla. Po sytym poczęstunku można było dobrze się bawić. Na dzieci czekały animacje i konkursy, po których na scenie rozpoczęły się koncerty.

Od lat fałkowska publiczność dobrze bawi się przy przebojach cygańskich. Tak też było i w tym razem podczas biesiady z muzyką inspirowaną kulturą romską. Później już scena należała do gwiazdy wieczoru. Grupa BRAThANKI zagrała swoje największe przeboje i sprawiła, że pod sceną bawiło się z nią mnóstwo osób. Wokalistka Aga Dyk tak skutecznie zachęcała do zabawy, że poderwała do tańca nawet tych, którzy wygodnie siedzieli na krzesłach i ławkach. Co ciekawe na bis grupę wywołano nie tylko oklaskami, ale również chóralnym odśpiewaniem „Czerwonych korali”. Na finał koncertu w niebo poszybowały fajerwerki. Wiele osób podkreślało, że była to najlepsza od lat zabawa na gminnym festynie. Słyszeliśmy również pochwały dotyczące telebimu, na którym można było oglądać to, co działo się na scenie. Później już rozpoczęła się zabawa przy muzyce mechanicznej.

 

Dodaj komentarz