Muzeum otwarte, ale trzeba zadzwonić

flash Gorące tematy Końskie

Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi czeka na gruntowny remont. Po raz pierwszy w sezonie ograniczona jest możliwość jego zwiedzania.

Po tym, jak sielpiańskie muzeum zostało przekazane Gminie Końskie przez Muzeum Techniki w Warszawie od razu pojawiły się śmiałe plany dotyczące rozbudowy i dokonania koniecznych remontów, które sprawią, że obiekt nie tylko odzyska swój blask, ale również będzie przyciągać turystów. Okazuje się jednak, że jak to w przypadku planów na ich realizację trzeba poczekać. Jest numer

Sezon wakacyjny w pełni, a turystów na bramie wita kartka z informacją, że muzeum jest nieczynne do odwołania.  – Ze względu na stan techniczny postanowiliśmy ograniczyć nieco możliwość zwiedzenia muzeum. Nie oznacza to jednak, że muzeum jest nieczynne zwiedzających, na bramie znajduje się numer telefonu do opiekuna obiektu, który może po nim oprowadzić zorganizowane grupy. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wybrany termin – informuje burmistrz Krzysztof Obratański. Jak dodaje jesienią powinny być znane wyniki naboru wniosków. Wtedy będzie wiadomo, czy gmina otrzyma pieniądze na remont obiektu.

 Zainteresowanie jest

Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej w Końskich potwierdza, że muzeum wciąż jest w sferze zainteresowań turystów. – Pytają o nie głównie opiekunowie grup kolonijnych, ale również turyści indywidualni.  To dobra wiadomość, że i w tym sezonie będzie otwarte dla chętnych – zaznacza pani Magdalena.

wojciech purtak

Dodaj komentarz