Cleo przyciągnęła tysiące osób mimo fatalnej pogody (zdjęcia)

0
0

Kilka tysięcy osób bawiło się na koncercie Cleo na finał festynu „Radoszyczanie Dzieciom”. Jeszcze godzinę przed wejściem gwiazdy na scenę deszcz nie odpuszczał i konieczne było odwołanie niektórych punktów wydarzenia. Później już stadion wypełniał się z minuty na minutę tłumem mieszkańców gminy i gośćmi z powiatu.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom niedzielnego festynu w Radoszycach. Tuż po bloku artystycznym w wykonaniu uczniów gminnych szkół nad stadionem rozpętała się burza połączona z ogromną ulewą. Pogoda skutecznie odstraszyła publiczność, która szybko uciekała do domów lub chroniła się pod licznymi namiotami. Lało tak bardzo, że konieczne okazało się zrezygnowanie z kilku punktów programu. Nie odbyły się m.in. pokazy strażackie, karate, wręczenie nagród w rajdzie Radoszycka Szprycha, czy występy Koła Artystycznego „Pod 10-tką”. Zgodnie z planem wystąpiły Bożena Zielińska i Wiktoria Mazur.

Sukces imprezy, która co roku przyciąga największą publiczność spośród wszystkich imprez w powiecie, całkowicie zależał więc od pogody. Kiedy deszcz powoli ustawał stadion zaczął ponownie wypełniać się publicznością. Na scenie pojawiła się grupa disco polo Mejk, która gorąca namawiała do zabawy. Na gminnych stoiskach gospodynie z Mościsk Dużych, Kapałowa, Jacentowa i Pakuł częstowały regionalnymi danami. Królowały pierogi podawane głównie z grzybami, kapustą, ale i na słodko z pierogami. Komisja konkursowa zdecydowała, że wszystkim należy się równorzędna nagroda.

Ważnym punktem było wręczenie nagród Lider Promowania Gminy Radoszyce. Pamiątkowe grawertony trafiły do osób działających na rzecz popularyzacji gminy. W tym roku burmistrz Michał Pękala wręczał ich cztery. W gronie laureatów znaleźli się: Bożena Zielińska, radoszycka wokalistka, Tadeusz Czarnecki, artysta, twórca Galerii Biłasówka, ks. Tomasz Waśkiewicz, założyciel Teatru Pod Lipami oraz Młodzieżowa Rada Miejska.  Wyróżnionym gratulowali gości: Vitalij Mazur, mer miasta Bracław, któremu towarzyszył Vadim Lisow, Andrzej Szejna, szef świętokrzyskich struktur SLD oraz przedstawicielka wojewody świętokrzyskiego Krystyna Lewandowska.
Deszcz ustał zupełnie tuż przed koncertem gwiazdy. Wtedy też zaczęły się ustawiać kolejki do stoisk z gorącym kuglem, który serwowali pracownicy Urzędu Miejskiego oraz do loterii przeprowadzanej przez członków Stowarzyszenia Radosze. Dochód ze sprzedaży kugla i losów przeznaczony jest od lat na pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy. W chwili oddawania do druku tego numeru nie znaliśmy jeszcze kwoty, którą udało się uzbierać.  Głównym punktem festynu był występ Cleo, która mimo fatalnej pogody wypełniła radoszycki stadion i bawiła publiczność znakomicie już od pierwszego hitu „N-O-C”. Wszyscy śpiewali z nią przeboje „My Słowianie” i „Łowcy Gwiazd”. Po koncercie wokalistka rozdawała autografy i fotografowała się z publicznością.  Na finał imprezy odbyło się losowanie nagród w loterii. Można było wygrać m.in. rowery i… taczkę!

Dodaj komentarz