Windą nie tylko do starosty

1
0
Do przejażdżki windą starosta Bogdan Soboń zaprosił Agatę Binkowską, członkinię Zarządu Województwa, Dorotę Dudę, członkinię Zarządu Powiatu, Mariana Króla i Grażynę Michalską, przewodniczących Rady Powiatu oraz radną Barbarę Cieplińską.

Starostwo Powiatowe to drugie po koneckim szpitalu miejsce, na piętra którego możemy dostać się windą na każde piętro. W miniony piątek oficjalnie windę oddano do użytku.

O tej budowie w Starostwie Powiatowym mówiło się od lat. Podkreślała to podczas spotkania przy wejściu do windy Jadwiga Wcisło, konecczanka, która zasiadała w Radzie Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wreszcie windę udało się wybudować dzięki współpracy Starostwa Powiatowego z PFRON-em. Urząd pozyskał na nią dofinansowanie w wysokości 10 procent, przy czym całość inwestycji kosztowała  milion złotych.  Z faktu, że winda będzie znacznym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i starszych nie krył Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego PFRON-u.

Na palach

Najtrudniejsze podczas budowy okazało się utwardzenie terenu oraz jego odwodnienie. Był to teren bardzo bagnisty i grząski. Konieczne było ułożenie płyty żelbetowej oraz wbicie pali na głębokości 12 metrów – informuje starosta Bogdan Soboń. Szyb windowy został dobudowany do ścian starostwa, bo konstrukcja budynku uniemożliwiała inne rozwiązanie. Podczas inaugurującego spotkania Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa zauważyła innowacyjność windy polegającą na jej otwieraniu się na trzy strony. Po części oficjalnej, w której wzięli udział radni Rady Powiatu oraz pracownicy starostwa każdy miał szansę, by sprawdzić, jak działa nowa winda. Od kilku dni korzystają z niej już petenci. Aby wejść do niej, trzeba skierować się na tyłu budynku. Wejście znajduje się za rogiem Powiatowego Urzędu Pracy.

wojciech purtak

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz