Łukomska idzie na walkę o Radę Powiatu. Tworzy Zjednoczną Prawicę

flash Gorące tematy Końskie

Choć nie znamy jeszcze terminu wyborów samorządowych powoli rozpędza się machina kampanii wyborczej. Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa ogłosiła, że tworzy swój komitet pod nazwą Zjednoczona Prawica, który powalczy o mandaty w Radzie Powiatu. To już drugi taki komitet, bo listy wyborcze kompletuje już Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Wiele wskazuje, że najciekawsza walka  rozegra się w tegorocznych wyborach samorządowych o władzę z powiecie koneckim. Od lat rządzi w niej koalicja PSL i PiS, nazywana nie bez powodu egzotyczną, bo na zarówno na szczeblu krajowym jak i wojewódzkim partie pozostają do siebie w zdecydowanej opozycji.  Wiele wskazuje na to, że po tym, jak zmieniły się władze w powiatowym PiSie to już ostatnie miesiące koalicji, a po wyborach w Radzie Powiatu może zmienić się wiele. Jak wynika z naszych informacji ambicję na stanowisko starosty ma Grzegorz Piec, szef koneckich struktur PiS. Po dobrym wyniku PiS mógłby stworzyć koalicję z ugrupowaniem, jakie właśnie tworzy Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

W alternatywie

Informację o swojej decyzji ogłosiła oczywiście na swoim profilu na Facebooku. Od lat to właśnie portal społecznościowy jest głównym źródłem komunikacji burmistrz Łukomskiej ze swoimi wyborcami. – Wspólnie z grupą kilkunastu samorządowców od długiego czasu szukaliśmy najlepszych rozwiązań dla powiatu. Z tym, że dwanaście lat rządów PSL-PiS w powiecie koneckim to czas straconych szans zgodzą się pewnie wszyscy. Najlepiej widać to po drogowym dziadostwie powiatowym. Dlatego pora to zmienić. I my to zrobimy. My, czyli grupa osób, która wskaże gdzie znaleźć oszczędności w starostwie powiatowym np. po to żeby wdrożyć program naprawy zapadlisk drogowych – czytamy w oświadczeniu. – Postanowiłam wspierać i współtworzyć powstającą w powiecie inicjatywę, która będzie alternatywą dla tego co zastane. Ta grupa to kreatywni, merytoryczni i doświadczeni samorządowcy. Chętni do pracy i nastawieni na progres, na rozwój powiatu koneckiego. Bo nasz powiat potrzebuje wyjścia z tego marazmu. Mam nadzieję, że logo PSL w koneckim zostanie jak najszybciej zapomniane, bo to było fatalne dwanaście lat dla nas wszystkich – pisze Łukomska.

Bez szczegółów

Panią burmistrz zapytaliśmy o to, z kim chce tworzyć Zjednoczoną Prawicę. Konkretów jednak nie usłyszeliśmy. – Jest za wcześnie na podawanie nazwisk. To osoby, które chcą zmian z powiecie, są znane i cenione w swoich środowiskach – komentuje burmistrz Łukomska. Zapowiada jednocześnie, że na szczegóły przyjedzie czas, a główne działania ugrupowania mają skupić się na drogach powiatowych. Potwierdzenie tego znajdujemy również w facebookowym oświadczeniu. – Ufam, że powiat naprawdę uda się wypchnąć z tego marazmu w jakim się znalazł. Bo niesamowitym wstydem jest żeby np. doprowadzić drogi powiatowe do tak tragicznego stanu w jakim znajdują się obecnie. To naprawdę wydawałoby się, że jest niemożliwe „dokonanie” czegoś takiego. A Oni „zrobili to”. Dokonali niemożliwego niemal i zlikwidowali drogi powiatowe – pisze burmistrz Stąporkowa.
Bez Plecha i Pękali

Tak szybko jak oświadczenie Łukomskiej obiegło powiat, tak szybko pojawiły się informacje, że Zjednoczoną Prawicę tworzyć będzie z nią Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, który już kilka miesięcy temu zapowiedział utworzenie komitetu, który powalczy o miejsca w Radzie Powiatu.- Komitet, który tworzę wraz z wieloma osobami nie ma związku ze Zjednoczoną Prawicą, choć jesteśmy otwarci na współpracę i jeżeli pani burmistrz chce dołączyć do naszego komitetu, to zapraszam. Chcę, by było to działanie ponad wszelkimi politycznymi podziałami bez wskazywania na zjednoczenie prawicy czy lewicy. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć sukces i uzyskać porozumienie w tematach, na których nam najbardziej zależy – mówi Pękala. Co ciekawe nie zabrakło też głosów, że do Zjednoczonej Prawicy ma dołączyć również Robert Plech, szef powiatowych struktur SLD. – To nieprawda. SLD wystawi swoje własne listy do Rady Powiatu. Jesteśmy obecnie na etapie kończenia ich budowania. Zapewniam, że nasze zaproszenie przyjęły osoby z różnych środowisk – mówi przewodniczący Robert Plech.

wojciech purtak

 

Dodaj komentarz