Materiał partnera: Chcesz założyć własną firmę?

Rozmaitości

Sprawdź, czy zatrudnić prywatną księgową czy odwiedzić biuro rachunkowe

 

Założenie pierwszej działalności gospodarczej dla nikogo nie jest łatwe. Część dobrze zapowiadających się przedsiębiorców rezygnuje z własnej firmy, jeszcze zanim ta znajdzie się w rejestrze CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Powód jest jeden: problematyczne rozliczenia. Dla początkujących właścicieli firm to właśnie formalności okazują się największą przeszkodą. Nie warto z tego powodu odpuszczać. Zamiast tego, lepiej zgłosić się po pomoc do księgowej lub biura rachunkowego.

 

Profesjonalne biura rachunkowe kontra księgowa z doświadczeniem

 

Zaledwie kilka lat temu żaden przedsiębiorca nie zastanawiał się nad tym, z czyich usług skorzystać. Oczywistością było, że zgłosi się do księgowej, zatrudniając ją bezpośrednio na miejscu, najlepiej w sąsiednim gabinecie. Dziś popularność biur rachunkowych pozostawia tradycyjną księgowość daleko w tyle. Podmioty świadczące usługi rachunkowo-księgowe i kadrowo-płacowe działają dużo sprawniej, obsługując wielu klientów, a przez to dysponując ogromnym doświadczeniem. Co więcej, gdy księgowa zachoruje, złoży wypowiedzenie lub po prostu zawiedzie, przedsiębiorca zostaje na lodzie. Zawierając umowę z biurem, taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Doradcy i eksperci są do dyspozycji przez całą dobę, zarządzając finansami dokładnie tak, jak sobie tego życzą klienci. Z drugiej strony panuje przekonanie, że biuro rachunkowe nie zapewni tak kompleksowej usługi, jak księgowa, zatrudniona na wyłączność. Jednak powierzając odpowiedzialność za losy firmy jednej osobie, nie działamy tak rozsądnie, jak wybierając biuro rachunkowe.

 

Księgowa na bieżąco z przepisami prawa? Zapomnij!

 

Błędy w dokumentacji finansowej zdarzają się nagminnie, również wówczas, gdy wszelkie formalności są powierzane księgowej z doświadczeniem. Jak się okazuje, coraz więcej księgowych zaniedbuje swoje obowiązki lub zwyczajnie nie radzi sobie z natłokiem pracy, Zwłaszcza, gdy firma szybko się rozwija, a dokumentacji wciąż przybywa. Prywatne księgowe gubią się w przepisach prawnych, które ciągle ulegają zmianom. Rzadko kiedy też uczestniczą w szkoleniach i dbają o swój rozwój. Profesjonalne biuro rachunkowe , jakim jest np. polecane biuro księgowe Calendaria z Opola, nigdy nie zawodzi swoich klientów. Zatrudniając wyspecjalizowanych doradców i przydzielając kilka osób do jednej sprawy, księgowi z biura rachunkowego mają pełną kontrolę nad finansami firmy. Co ciekawe, cennik usług świadczonych przez większą firmę często jest bardziej atrakcyjny, niż ten ustalony przez prywatną księgową. Warto więc postawić na swój komfort i spokój wewnętrzny, zgłaszając się do sprawdzonej firmy. Biuro rachunkowe pomoże każdemu początkującemu przedsiębiorcy, wyjaśniając, czym zajmą się księgowi oraz doradzając w kwestiach związanych z prowadzeniem swojej pierwszej firmy.

Dodaj komentarz